KAKO DOLAZI DO PUCANJA SILIKONA I DA LI JE OPASNO?
Savremeno doba dalo nam je mogućnosti da korigujemo različite fizičke nedostatke, a plastične operacije i estetski zahvati postali su dostupni i najobičnijem čoveku, premda je pre samo tri decenije ovo bilo teško i zamisliti.
Danas su ovakve korekcije uobičajene, a žene se najčešće odlučuju na povećanje grudi, usana, ali i korekciju nosa. No, iako retko, ovakvi zahvati podrazumevaju i određene rizike i komplikacije, pa se dešava da s vremena na vreme čujemo kako je nekome "pukao silikon".
Tako je već nekoliko dana aktuelan slučaj poznate domaće pevačice folk muzike Jelene Kostov kojoj je pukao silikon u grudima, kako je sama naknadno priznala usled njenog nemara.
KAKO DOLAZI DO PUCANJA SILIKONA U GRUDIMA?
"Silikon može da pukne samo usled fizičkog oštećenja (na primer preteranog pritiskanja grudi ili udaraca), ne i sam od sebe. Ukoliko se desi da dođe do pucanja silikona, uglavnom nema većih posledica, premda u određenim slučajevima može da izazove konrakturu kapsule, što može da deformiše implant, pa grudi postaju čvrste i bolne na dodir. Ipak, u većem broju slučajeva gel koji se nalazi u silikonu ne izađe izvan opne silikona, tako da ne pravi nikakav značajan problem - ističe specijalista plastične, rekonstruktivne i estetske hirugije dr Miloš Gačević.
On dodaje i da do pucanja silikona u grudima dolazi u malom procentu slučajeva - svega jedan do dva odsto.
- Ako do pucanja dođe, najčešće se radi reimtplantacija, tačnije zamena starog slikona novim - zaključio je Gačević.
Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama:
Facebook,
Instagram,
YouTube,
TikTok,
Telegram,
Vajber.
Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa
Google Play i
Apple AppStore.
Komentari (0)