LENJOST POMERA GRANICE: Škole sklanjaju analogne satove jer deca NE ZNAJU DA GLEDAJU NA NJIH!

Autor:

Zabava

12.05.2018

07:05

Pratite nas i putem Android ili iOS aplikacija

Android aplikacija ios aplikacija huawei aplikacija

Britanske školske ustanove uklanjaju analogne satove iz ispitnih učionica jer učenici ne umeju da na osnovu njih procene vreme, saopštili su predstavnici tamošnjeg udruženja učitelja.

RepublikaFoto: pixabay.com
Neverovatno! Moramo da pružimo više pažnje mlađima

Profesori tako sada rade na instaliranju digitalnih uređaja, jer su se učenici koji su polagali završne ispite u srednjim školama žalili dežurnima da imaju poteškoća da pravilno čitaju vreme na analognim satovima.

Malkolm Trob iz Asocijacije školskih i fakultetskih lidera poručio je da su se mladi navikli na korišćenje digitalnih uređaja.

- Ova generacija nije toliko umešna u gledanju na tradicionalne satove kao one starije. Oni su naviknuti na digitalni prikaz vremena na svojim telefonima ili kompjuterima. Gotovo sve što imaju je digitalne forme - objašnjava on za britanski "Telegraf".

Međutim, Trob je takođe istakao da profesori žele da se njihovi učenici osećaju što je opuštenije moguće tokom ispita, a tradicionalni satovi u učionicama mogu da povećaju nivo nepotrebnog stresa.

RepublikaFoto: pixabay.com

- Ne želite da ih primoravate da podižu ruku da bi upitali koliko je sati. Škole će nesumnjivo raditi sve što je u njihovoj moći da mladi učenici budu što smireniji, a prednost korišćenja digitalnih satova je velika jer je daleko teže pogrešno pročitati vreme na ovim uređajima dok u isto vreme radite protiv tog vremena na ispitu - podvukao je on.

Brojni profesori podelili su svoja iskustva na temu ovog problema na društvenim mrežama.

Stefani Kinen, predavač engleskog jezika u srednjoj školi "Rajslep" na severozapadu Londona, piše strani portal, navela je da je njena škola instalirala digitalne satove u ispitnim učionicama nakon što su se zaposleni složili da mnogi đaci mlađeg uzrasta ne mogu da se snađu drugačije. Slično je uočila i Šeril Kvin iz škole "Kokermaut".

- Podrazumeva se da do uzrasta kada upisuju srednju školu, đaci umeju da gledaju vreme na starim satovima, ali pokazalo se da to često nije slučaj, što je u neku ruku zaista tužno. Ipak, iako pojedini misle da ćemo đake koji započinju drugi stepen školovanja učiti takvim stvarima, mi smo ipak pronašli benefit u digitalnim satovima - rekao je Malkolm Trob.

RepublikaFoto: pixabay.com

Pedijatri: Ne znaju da koriste ni olovke

Međutim, ono što dodatno zabrinjava jeste činjenica da je početkom godine javnost šokirala i izjava pedijatra koji je upozoravao da deca sve češće pokazuju da otežano drže grafitne i hemijske olovke zbog preterane upotrebe tehnologije.

- Da biste mogli da držite i pomerate olovku potrebno je da imate jaku kontrolu nad finom motorikom, sitnim mišićima smeštenim u prstima. Deci je potrebno mnogo vežbe i mogućnosti da razvijaju ove veštine. Lakše je detetu dati pametan telefon nego ga ohrabrivati da gradi mišiće igrajući se slaganja kockica, kidanjem, lepljenjem ili vučom konopaca, igračaka - rekla je Sali Pejn, pedijatar angažovan u fondaciji "Srce Engleske".

Poštovani čitaoci, možete nas pratiti i na platformama: Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, Telegram, Vajber. Pridružite nam se i prvi saznajte najnovije i najvažnije informacije.
Naše aplikacije možete skinuti sa Google Play i Apple AppStore.

Komentari (0)

Loading