LIGA NACIJA: Pala Litvanija, Srbija prva u grupi!

20.11.2018

21:31

Fudbalska reprezentacija Srbije bila je bolja od selekcije Litvanije (4:1) na svom terenu u poslednjem kolu prve faze Liga nacija.

Pred nekoliko hiljada navijača na stadionu Partizana naša selekcija stigla je do svog cilja. Prošli smo u plej-of i sada imamo dve šanse da dođemo do Evropskog prvenstva.

Krstajić je van tima ostavio Matića, Kolarova i Tadića, a šansu je dobio Živković, kao i Lukić i Gaćinović.

Dugo smo se mučili, ali je onda u 51. minutu Žulpa pogodio svoju mrežu i tako nam pomogao da dođemo do trijumfa. U 58. minutu Mitrović je iskoristio dobru loptu i postigao je svoj 23. gol u dresu reprezentacije za overu trijumfa.

Gosti su smanjili preko Petravičijusa, i to posle kiksa Rajkovića, ali Srbija se probudila a golove su postigli Prijović i Ljajić.

Srbija će u narednom ciklusu igrati u Diviziji B u kojoj će nastupiti još Nemačka, Hrvatska, Posljska, Rusija, Austrija, Vels, Škotska, Norveška...

Drugo poluvreme:

90. minut - KRAJ UTAKMICE!

77. minut - Lukić izlazi u igri je Fejsa!

74. minut - GOOOOLLLL - Majstorija Ljajića za 4:1!

71. minut - GOOOOOLLLLL - Prijović se poklonio pred golom rivala!

64. minut - GOOOOLLL - Litvanija se vraća - 2:1. Veliki kiks golmana Rajkovića iskoristio je Petavičijus.

58. minut - GOOOOLLL - Mitrović za 2:0!

57. minut - Šteta, Prijović je pogodio stativu.

Tekst potpisa

51. minut - GOOOOOOOL - Žulpa je pogodio svoju mrežu, Srbija vodi!

50. minut - Tukao je Rukavina, ali je golman gostiju bio na mestu.

45. minut - Selektor Krstajić je u igru poslao Prijovića umesto Gaćinovića!

Prvo poluvreme:

- Rumunija vodi protiv Crne Gore, sada Srbiji treba pobeda za prvo mesto.

45. minut - PRVO POLUVREME JE ZAVRŠENO!

34. minut - ŠTETA! Maksimović je iz dobre pozicije glavom šutirao pored gola.

32. minut - Imali smo mnogo sreće, Litvanci su pogodili prečku.

29. minut - Petravičijus je šutirao, Rajković je na mestu.

26. minut - Srbija je imala prvu priliku, Lukić je loše šutirao iz dobre pozicije.

14. minut - Litvanija je prva pretila, ali uspela je naša odbrana da otkloni opasnost.

6. minut - Meč je startovao u laganom ritmu.

RepublikaFoto: Srpski telegraf

1. minut - Utakmica je počela!

20.42 - Tu je i predsednik Slaviša Kokeza:

20.40 - Dejan Stanković i Marko Pantelić će uživo pratiti duel:

20.27 - Dragan Stojković Piksi je stigao na meč:

20.01 - Trenutno je slaba poseta na stadionu Partizana.

19.50 - Ovako izgleda tabela:

19.45 - U prošlom kolu Srbija je bila bolja od Crne Gore, a golove su postigli Ljajić i Mitrović.

19.41  - Evo i sastava timova:

Srbija: Rajković, Rukavina, Milenković, Veljković, Rodić, Maksimović, Lukić, Ljajić, Gaćinović, Živković, Mitrović

Litvanija: Šetkus, Januševskis, Girdvainis, Žulpa, Kazlauskas, Petravičius, Vorobjovas, Slavickas, Sirgedas, Černiš, Baravikas

19.40 - Pobedom u ovom meču "orlovi" će overiti prvo mesto u Grupi C Lige nacija, a dešavanja sa utakmice možete pratit na Republici.