NIŠTA JOŠ NIJE GOTOVO: PSŽ "ukrotio" Liverpul, ko će izaći iz grupe pakla?

28.11.2018

21:55

Još samo kolo ostalo je do kraja grupne faze Lige šampiona! Već sada je mnogo toga poznato. U meču između PSŽ-a i Liverpula slavio je francuski klub rezultatom 2:1.

Fudbaleri PSŽ-a

Ofanzivno su počela oba tima, ali su Parižani već u 13. minutu stigli do vođstva preko Huana Bernata. Brz napad, karakterističan za šampiona Francuske, Verati je umakao odbrani Liverpula, Van Dajk je loše reagovao i poklonio loptu Bernatu koji je doneo prvo vođstvo na meču.

Liverpul je krenuo svim silama napred, ali su se branili Parižani koji su uspevali da igraju svoju igru.

Kombinovali su sjajno fudbaleri PSŽ-a, a onda se isplatilo u 37. minutu kada je Nejmar duplirao vođstvo svog tima. Nejmara i Mbape su započeli akciju, lopta stiže do Kavanija u petercu, ali šut Urugvajca  brani Alison. Ipak, lopta se odbija do Nejmara koji je smešta u protivničku mrežu.

Međutim, u nadoknadi prvog poluvremena "Redsi" se vraćaju u utakmicu.

Detalj sa utakmice PSŽ - Liverpul!

Mane je iznudio penal, sporna odluka sudije. Siguran sa bele tačke bio je kapiten Džejms Milner.

Napadali su "Redsi" u drugom poluvremenu, krenuli si izabranici Jirgena Klopa na sve ili ništa, ali nisu uspeli da preokrenu meč.

Kolo pre kraja PSŽ ima sudbinu u sopstvenim rukama, na drugoj poziciji ima dva boda više Liverpula, a gostuje najslabijem timu u grupi Crvenoj zvezdi.

S druge strane, "Redsi" moraju na Enfildu da pobede Napoli kojem je za nokaut fazu dovoljan i remi u Engleskoj. Utakmice su na programu 11. decembra.

Barselona se učvrtila na prvoj poziciji grupe B i overila plasman u dalju fazu pošto je savladala PSV rezultatom 2:1. Totenhem je preuzeo drugu poziciju pošto je savladao iNter.

Borusija Dortmund je izborila osminu finala pošto je odigrala nerešeno sa Klub Brižom.