LIGA ŠAMPIONA: Napoli veliki zalogaj za Zvezdu, Marin nije mogao sam

28.11.2018

21:53

U petom kolu Lige šampiona fudbaleri Crvene zvezde poraženi su na gostovanju Napoliju 3:1 (2:0).

Crveno-beli su tako ostali bez šanse da se plasiraju u narednu rundu elitnog takmičenja, ali još uvek postoje šanse za treće mesto i novo proleće u Evropi.

Zvezda je na ovom meču bila desetkovana, Savić, Stojković, kao i Pavkov (bio na klupi), nedostajali su treneru Milojeviću.

Napoli je pokazao iskustvo i klasu. U 11. minutu Hamšik je lako savladao Borjana, a onda je i u 33. minutu Mertens bio precizan za 2:0. Sve je moglo da bude drugačije da je Veljko Simić imao više koncentarcije. Marko Marin je pokazao kakav je majstor, pronašao je Simića, ali je ovaj u 21. minutu promašio čist zicer.

Trener Milojević je u drugom poluvremenu od starta šansu ukazao mladom Dejanu Joveljiću. Mertens je i u nastavku pokazao klasu. Postigao je još jedan gol i tako overio trijumf svog tima.

Zvezda se nije predala, Marin je uposlio Bena u 52. minutu, a ovom nije bilo teško da savlada Ospinu. Ipak, to je bilo sve od crveno-belih,

Zvezda u poslednjem kolu igra protiv PSŽ-a na svom terenu i za nastavak bajke u Evropi potrebna je pobeda.  Crveno-beli se nisu obrukali, pokazali su zube, ali jednostavno nisu mogli više protiv rivala koji sa Anćelotijem na klupi ima velike šanse za dobar plasman.

Treba dodati i da su navijači Crvene zvezde napravili odličnu atmosferu i da je njih oko 3.000 često bilo i glasnije na "San Paolu".

Grupa C:

Napoli - Crvena zvezda 3:1 (2:0)  - Hamšik 11, Mertens 33, 52  - Ben 57

PSŽ - Liverpul 2:1 (2:1) - Bernat 13, Nejmar 37 - Milner 45 p

Drugo poluvreme: Marinova magija

90. minut - Utakmica je završena!

85. minut - Ebisilio je šutirao, Ospina je bio na mestu.

77. minut - Simić izlazi Ebisilio je u igri.

73. minut - Tukao je Hisaj sa distance, ali nije pogodio metu.

64. minut - Srnić izlazi na terenu je Jovančić!

57. minut - GOOOOOLLLL - Marin je pronašao Bena, a ovaj je sjajno pogodio - 3:1!

52. minut - GOOOOOLLLLL - Mertens ponovo - 3:0!

48. minut - Posle dobre akcije Napolija, Gobeljić je dobro intervenisao.

46. minut - Utakmica je nastavljena!

- Umesto Stojiljkovića u igri je mladi Joveljić!

Prvo poluvreme: Napoli odličan

45. minut - KRAJ PRVOG POLUVREMENA!

42. minut - Mertens je šutirao sa distance, ali nije uspeo da pogodi metu.

33. minut - GOOOOOOOLLLLLL - Mertens je posle dobre akcije lagano savladao Borjana.

28. minut - Borjan ponovo! Kulibali je šutirao glavom, a golman Crvene zvezde je sjajno odbranio!

23. minut - VELIKA ŠANSA ZA ZVEZDU! Marin je pronašao Simića, ali ovaj nije uspeo da pogodi gol Napolija iz dobre pozicije.

19. minut - Zvezda se malo oslobodila pritiska domaćih. Uspevaju crveno-beli da zadrže loptu.

11. minut - GOOOOOOLLLLLL - Napoli vodi, Hamšik je strelac - 1:0! Posle dobre akcije Slovak je sa svega nekoliko metara ubacio loptu u mrežu.

8. minut - Insinje je šutirao, Borjan je ponovo na mestu.

5. minut - Prva velika šansa za domaće, Mertens je pokušao, ali je Borjan bio sjajan.

- Kapitensku traku na ovom meču nosi Krstičić.

3. minut - Zvezda je stigla do gola Napolija, ali je Ospina lako uhvatio loptu. Ostao je dugo golman domaćih da leži. Žalio se na povredu noge.

1. minuta - Utakmica je počela!

20.50 - "Delije" su baš bile u elementu:

20.30  - Na klupi su: Popović, Pavkov, Ebisilio, Kafu, Joveljić, Jovančić i Sumaila.

20.20 - Evo kakva je atmosfera ispred stadiona "San Paolo"!

20.10 - Ovako izgleda tabela Zvezdine grupe:

20.03 - Evo i sastava timova:

NAPOLI: Ospina - Maksimović, Albiol, Kulibali, Rui - Hamšik, Alan, Ruiz - Kaljehon, Mertens, Insinje.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić - Srnić, Krstičić - Ben, Marin, Simić - Stojiljković.

20.02 - Crvena zvezda neće biti eliminisana iz evropskih takmičenja čak i ako bude poražena u večerašnjoj utakmici, s tim što bi ostala bez šansi za plasman u osminu finala Lige šampiona. Ipak, u poslednjem kolu 11. decembra protiv Pari Sen Žermena bi bila u prilici da se bori za treće mesto i plasman u 1/16 finala Lige Evrope.

Neka bude borba neprestana! Krenuli smo ?? #crvenazvezdafk #crvenazvezda #zvezda #fkcz #czv #championsleague

A post shared by FK Crvena zvezda (@crvenazvezdafk) on Nov 28, 2018 at 10:02am PST

20.00 - Dobro veče i dobro došli na naš blog posvećen utakmici Lige šampiona. Zvezda je na svom terenu u prvom meču sa ovim rivalom odigrala bez golova.