Benzema za minimalac Reala

15.12.2018

20:13

U 16. kolu španske Primere, fudbaleri Reala osvojili su tri boda pobedom od 1:0 nad Rajom Valjekanom na svom terenu

Karim Benzema

Krenuo je "Kraljevski klub" ofanzivno od samog početka meča, a takav pristup im se i isplatio već u 13. minutu.

Karim Benzema se odlično snašao nakon dodavanja Lukasa Vaskeza i rutinski savladao Dimitrijevskog.

Real je imao još nekoliko prilika u prvom delu, istakla su se dve Asensija i Krosova kada je Nemac pogodio prečku.

U drugom poluvremenu, domaćin je pokušavao da "dokrajči" gradskog rivala, a prvi koji je to mogao da učini jeste Asensio čiji je udarac blokirao jedan od defanzivaca Valjekana.

Serhio Ramos je u 65. minutu čak postigao i pogodak, ali je on poništen zbog ofsajda, pa je tako Real minimalnim rezultatom slavio protiv Valjekana.