Eibar bez Dmitrovića podelio bodove sa Betisom

22.12.2018

14:37

U drugom meču 17. kola španske La Lige u Sevilji su na stadionu Benito Viljamarin remizirali domaći Betis i Eibar 1:1.

RepublikaFoto: twitter.com/Real Betis Balompie
FK Betis

Betis je bio bolji rival u prvom poluvremenu, u kojem je i poveo u 21. minutu, kada je strelac bio Paragvajac Antonio Sanabrija.

Ipak, u drugom poluvremenu mnogo bolji rival bio je gostujući tim, a Eibar je izjednačio u 72. minutu, kada je siguran iz penala bio Čileanac Fabijan Oreljana. Do kraja susreta Eibar je imao još dve velike prilike, koje su promašili Enrić i Garsija.

Srpski golman Marko Dmitrović nije bio u sastavu Eibara zbog povrede.

Nakon remija Betis nije uspeo da iskoristi priliku da u dobrom ritmu završi godinu na petom mestu tabele, dok je Eibar trenutno 11. Ovo im je bio treći remi zaredom, a Eibar je na dobrom putu da ostvari svoj ovosezonski cilj - opstanak u eliti.

U narednom kolu Betis ide na gostovanje u Uesku, dok će Eibar šestog januara dočekati Viljareal.