LŠ: Tadić pokazao klasu, ali će sanjati stativu, VAR i poraz od Reala, Totenhem zgazio Borusiju

13.02.2019

19:23 >> 21:38

Atomski fudbal u Ligi šampiona! U prvim utakmicama osmine finala Real je bio bolji od Ajaksa u gostima (2:1), dok je Totenhem bio bolji od Borusije na svom terenu (3:0).

Ajaks je pokazao da neće biti lak plen za Real, ali... Domaći su krenuli dobro, a u centru pažnje bio je naš Dušan Tadić. I pored toga što ove sezone prvi put igra u Ligi šampiona, Srbin je još jednom pokazao klasu. Cela igra tima iz Amsterdama vrtela se oko njega.

Bio je ovoga puta centrali napadač, ali je stvarao šanse svom timu. Malo sreće nedostajalo je da Real upamti Tadića. Pogodio je stativu u 27. minutu, a saigrači nisu znali da iskoriste njegove milimetarski precizne pasove. Srbin je imao ulogu i kod gola koji je poništen.

Taljafiko jeste zatresao mrežu "kraljevića", ali je posle gledanja snimka sudija Skomina procenio da je upravo Tadić bio u ofsajd poziciji i da je imao uticaja na igru, pa je gol poništen u 37. minutu (VAR prvi put u istoriji Lige šampiona).

I kako to obično biva u fudbalu, kazna je stigla u nastavku. Real se probudio a u 60. minutu Vinisijus je pokazao da je odličan igrač. Promešao je odbranu Ajaksa i uposlio Benzemu za muk u Amsterdamu.

Domaći se nisu predali u 75. minutu Zijeh je posle dobre akcije pogodio za 1:1 i nadu Ajaksa da može da uradi nešto u revanšu. Ipak, rezervista Asensio je golom u 85. minutu još jednom bacio navijače tima iz Amsterdama u očaj.  Gol je pogurao Real i pored toga što je domaćin možda bio i bolji rival.

Totenhem zna da igra fudbal! Prvi korak ka narednoj rundi je napravljen. "Pevci" su na svom Vembliju iskoristili činjenicu da je Borusija bez pola tima i stigli su do trijumfa! Posle nekoliko šansi u prvom delu, već u 47. minutu Son je pogodio mrežu rivala i tako najavio trijumf.

Tim iz Londona je do kraja izdržao i tako pokazao da i bez Kejna i Alija može da igra dobar fudbal. Vertongin i Ljorente su golovima zapečatili sudbinu Nemaca i tako već jednom nogom stali u narednu rundu.

TOK UTAKMICA:

Druga poluvremena: Krah Ajaksa i Borusije!

90. minut - UTAKMICE SU ZAVRŠENE!

87. minut - GOOOOOLLLL - Real vodi protiv Ajaksa strelac je Asensio.

86. minut -GOOOOLLLLL - Ljorente - 3:0!

82. minut - GOOOOLLLLL- Totenhem gazi, 2:0, strelac je Vertongin.

75. minut - GOOOOOOLLLLLLL - Ajaks je izjednačio - Zijeh je strelac - 1:1.

60. minut - GOOOOOOLLLL - Benzema je pogodio posle sjajne akcije Vinisijusa.

51. minut - Benzema je imao dobru šansu, ali šutirao direktno u golmana Ajaksa.

47. minut - GOOOOLLLLL! Totenhem vodi, strelac je Son!

Prva poluvremena: Ajaks odličan

45. minut - Kraj prvih poluvremena!

37. minut -  Gol je postigao Ajaks, ali je posle gledanja snimka sudija Skomina procenio da je Dušan Tadić bio u ofsajd poziciji i da je ometao golmana Kurtou.

36. minut - Ajaks je opet bio blizu gola! Zijeh je promašio čist zicer.

26. minut - KAKVA ŠANSA ZA AJAKS! Dušan Tadić se odlično snašao, šutirao je, ali je lopta pogodila stativu.

25. minut - Ajaks je krenuo jako, ali se Real oslobodio pritiska i sad polako dolazi do svoje igre.

14. minut - Totenhem ima incijativu na startu duela protiv Borusije.

9. minut - Prva velika šansa za Holanđane! Tadić je uposlio Mazruija, ali ovaj nije uspeo da iskoristi sjajno dodavanje našeg asa.

4. minut - Atmosfera na "Amsterdam areni" je sjajna, Ajaks se na početku susreta nije uplašio Reala.

1. minuta - Utakmice su počele!

20.50 - Matijas de Liht ispisao je istoriju! Postao je najmlađi kapiten u istoriji nokaut faze Lige šampiona.

20.45 - Dušan Tadić će na meču protiv Reala igrati u srcu napada tima iz Amsterdama.

20.35 - Šta je bilo juče, pogledajte OVDE.

20.31 - Evo i sastava za meč u Amsterdamu:

Ajaks: Onana - Mazrui, De Liht, Blind, Taljafiko - Šene, Van Bek, De Jong - Zijeh, Tadić, Neres.

Real Madrid: Kurtoa - Karvahal, Ramos, Načo, Regilon - Modrić, Kazemiro, Kros - Bejl, Benzema, Vinisijus

20.30 - Utakmica na "Vembliju" biće zanimljiva:

Totenhem: Ljoris - Aldervejreld, Sančez, Fojt - Orije, Vinks, Sisoko, Vertongen - Eriksen, Lukas Mura - Son.
Borusija: Burki - Hakimi, Toprak, Zagadu, Dijalo - Dilejni, Vitsel, Daud - Sančo, Gece, Pulišić.

20.29 - Dobro veče i dobro došli, vreme je za vrhunski fudbal!