Tadić nema nameru da se zaustavi - dva gola i asistencija za novu pobedu Ajaksa!

10.03.2019

17:40

Fudbaleri Ajaksa deklasirali su Fortunu Sitard sa 4:0 u okviru 25. kola Eredivizije, a ponovo je briljirao Dušan Tadić.

Da je u fantastičnoj formi, Tadić je potvrdio već na samom startu utakmice, kada je u 4. minutu iskoristio kiks defanzivaca gostujuće ekipe i na vrlo atraktivan način savladao golmana Alekseja Košeleva.

Moldavski čuvar mreže ponovo je bio matiran u 27. minutu kada je centaršut Hakima Zijeha iskoristio David Neres koji se ubacio po levoj strani.

Mladi brazilac je ponovo bio strelac u 63. minutu, ovoga puta na asistenciju našeg Tadića. Konačnih 4:0 postavio je srpski reprezentativac svojim drugim golom u 86. minutu. Kasper Dolberg je povukao kontranapad po desnoj strani, poslužio Tadića, kojem nije bilo teško da smesti loptu u praznu mrežu.

Nakon ove utakmice Ajaks ima 59 bodova i zauzima drugu poziciju na tabeli holandske Eredivizije sa 5 poena manje u odnosu na PSV. Fortuna zauzima 14. poziciju sa 26 bodova.