Dmitrović skrivio penal: Poraz Eibara

17.03.2019

13:41

Fudbaleri Valjadolida došli su do preokreta u meču 28. kola španske LaLige i pobedili Eibar sa 2:1.

Marko Dmitrović

Gosti iz Valjadolida su dominirali na početku utakmice, ali je Eibar, za koji brani naš golman Marko Dmitrović, uspevao da odoli napadima protivnika.

Valjadolid je uspeo da postigne gol u 11. minutu, ali je on poništen zbog ofsajda u kojem se našao Serhio Gvardiola.

Eibar je iskoristio jednu od prvih prilika na utakmici, pa u 54. minutu došao do vođstva preko Oreljane.

Sve je išlo dobro po domaćina, ali se zatim desilo nešto što niko nije očekivao.

U 87. minutu, posle akcije Valjadolida, Plano je izašao jedan na jedan sa Dmitrovićem. Napadač Valjadolida je prvi stigao do lopte, a srpski golman ga zakačio po nozi, pa je sudija dodelio jedanaesterac gostima. Neposredno pre kontakta Dmitrovića i Plana izgledalo je kao da je Španac bio u ofsajdu.

Sledeći šok za fudbalere Eibara desio se u 94. minutu, kada je Gvardiola izbio jedan na jedan sa Dmitrovićem posle skandalozne greške jednog defanzivca domaćih.