KAPITEN PRESUDIO: Everton dominantnim nastupom savladao Arsenal!

07.04.2019

15:21

Fudbaleri Evertona savladali su Arsenal rezultatom 1:0 u okviru 33. kola Premijer lige.

Trenutak kada je Jagielka postigao gol...

Menadžer "tobdžija" Unai Emeri imao je velikih problema sa povredama pred ovaj susret, pošto su van stroja bila čak šestorica fudbalera.

Domaći tim je na "Gudison parku", pred nešto manje od 40 hiljada gledalaca, stigao do prednosti već u 10. minutu kada je kapiten Fil Jagielka iskoristio veliku gužvu nakon  jednog ubačenog auta i na taj način zatresao mrežu.

Sokratis, Gomeš i Mejtlend-Najls

Nije Arsenal uspevao ozbiljnije da pripreti golu Džordana Pikforda u prvom poluvremenu, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0. Već na poluvremenu Emeri je načinio dvostruku izmenu. Na teren je poslao Pjer-Emerik Obamejanga i Arona Remzija, ali to nije mnogo pomoglo.

Everton je sve vreme čuvao prednost i u nekoliko navrata bio u situaciji da potpuno reši meč drugim golom. Ekipa Marka Silve je imala čak 23 šuta na ovoj utakmici, naspram Arsenalovih sedam.