Kostić asistent, Jović promašio dve izgledne prilike: Poraz Ajntrahta od Augzburga

14.04.2019

17:09 >> 18:19

Fudbaleri Augzburga iznenadili su Ajntraht 3:1 u Frankfurtu, u meču 29. kola Bundeslige.

Filip Kostić i Luka Jović

Augzburg je golovima Marka Rihtera preokrenuo u gradu na Majni za kraj Ajntrahtove seroje od šest pobeda.

Ajntraht je poveo u 14. minutu golom Pasijensije, na asistenciju Filipa Kostića, ali Rihter preokreće rezultat pogocima u 31. i četvrtom minutu nadoknade vremena.

Na startu drugog dela meča domaćin ostaje sa desetoricoma igrača na terenu zbog drugog žutog kartona Fernandesa.

Rezultati:

Hofenhajm - Herta 2:0

Dizeldorf - Bajern Minhen 1:4

Dvadesetak minuta pre kraja Ante Rebić propušta najbolju šansu za Ajntraht za izjednačenje, da bi Mihael Gregorič "overio" trijumf Augzburga u 84.

Nije mnogo pomogao ulazak Mijata Gaćinovića umesto Pasijensije u 54. minutu, dok je Luka Jović propustio dve sjajne šanse u prvih šest minuta, a potom bio nevidljiv na terenu.

Gostujući tim je slavio posle dva uzastopna poraza i pobegao na sedam bodova od zone ispadanja.

S druge strane, Ajntraht je prvim porazom u poslednjih 11 utakmica ugrozio mesto koje vodi u Ligu šampiona jer ima samo bod više od Borusije Menhengladbah.

U međuvremenu, Ajntraht će da "juri" dva gola zaostatka za Benfikom u četvrtfinalu Lige šampiona. Poražen je 4:2 u Lisabonu, a revanš u Frankfurtu je u četvrtak.