Hetafe demolirao Sevilju i približio se Ligi šampiona!

21.04.2019

14:59

Fudbaleri Hetafea napravili su veliki korak ka plasmanu u Ligu šampiona. Klub iz Madrida je na svom stadionu deklasirao direktnog konkurenta Sevilju sa 3:0.

Posle debakla u LE, doživeli debakl i u Primeri... Fudbaleri Sevilje

Derbi kola obeležila su tri gola u mreži gostiju, ali i dva crvena kartona, po jedan na obe strane.

Vodeći pogodak za Hetafe postigao je Haime Mata u 35. minutu iz penala, da bi u sudijskoj nadoknadi vremena takođe iz jedanaesterca domaćin duplirao prednost, a ovaj put Horhe Mata zatresao je mrežu Sevilje.

Drugi jedanaesterac je skrivio Sehio Eskudero koji je zbog toga dobio i crveni karton.

Hetafea je u 53. minutu pogotkom Moline povisio na 3:0, a da bi potom u poslednjih dvadesetak mintua domaćin igrao takođe s desetoricom igrača, pošto je direktan crveni karton dobio Đene Dakoman. Sudija Mateu Lahoz mu je prvo pokazao žuti karton, ali je nakon konsultacije sa VAR-om preinačio svoju odluku u direktno isključenje za štopera Hetafea.

Ovom pobedom Hetafe se vratio na četvrto mesto na tabeli, pošto sada ima 54 boda, dva više od petoplasirane Sevilje.

Srpski reprezentativac Nemanja Maksimović odigrao je ceo meč za Hetafe.