BAVARCI ZA DLAKU IZBEGLI PORAZ: Nirnberg promašio penal u 91. minutu za pobedu protiv Bajerna!

Autor: Sportklub, Republika

28.04.2019

18:51

Fudbaleri Bajerna prekinuli su niz od tri pobede i srećnim remijem protiv Nirnberga 1:1 ostavili su Borusiju iz Dortmunda u borbi za titulu.

RepublikaFoto: Ap photo

Domaća ekipa je mogao i do pobede, ali u poslednjim trenucima nije realizovao najstrožu kaznu.

Ekipa Nike Kovača tri kola pre kraja sezone ima dva boda više od Milionera, koji su u subotu ulokalnom derbiju poraženi od Šalkea, dok je Nirnberg bodom zadržao matematičke šanse da ostane da se izbori za baraž za opstanak u Bundeligi.

Domaći tim je poveo u 48. minutu golom Mateusa Pereire koji je plasirao loptu u dalji ugao golmana Ulriha. Bajern je napadao, stvarao šanse, a do izjednačenja je došao u 75. minutu preko Serža Gnabrija.

Nemački reprezentativac se odlično snašao posle dodavanja Komana i uz malo sreće poslao je loptu u gol domaćeg tima.

Nirnbeg je u nadoknadi vremena mogao do velika tri boda, međutim, Lebold nije realizovao jedanaesterac. Stativa je bila saveznik gostiju iz Minhena.

Bajern u sledećem kolu dočekuje Hanover, dok Nirnberg gostuje Volfsburgu.