27.05.2019

16:36

Fudbaleri Aston Vile izborili su na Vembliju povratak u Premijer ligu i u narednoj sezoni će biti deo engleske elite!

Proslava gola fudbalera Aston vile protiv Derbi Kauntija

Ono što im je izmakolo prošle godine u duelu sa Fulamom, igrači Aston Vile sproveli su u delo ove godine u duelu sa Derbi Kauntijem pobedom 2:1.

Sjajan meč odigrala su dva tima, vredan svake pare stotina miliona funti koliko pobeda donosi.

U finišu prvog poluvremena Vila je golom El-Gazija krunisala terensku inicijativu i hrabru igru u prvom delu.

Do drugog gola Aston Vila došla je zahvaljujući grešci golmana Rusa, a strelac je bio Mekgin iako se možda može razgovarati da li je Mekgin napravio faul nad golmanom.

Devet minuta pre kraja, utakmica je dobila novu adrenalinsku inijekciju u vidu gola Derbija. Mrežu Vile zatresao je Marioti.

Ipak, nije Lampardov tim mogao ni do produžetka iako je imao sjajnu priliku na isteku nadoknade vremena i Aston Vilu ćemo sledeće godine gledati u elitnom takmičenju.

Sezona 2019/20 biće 106. sezona Aston Vile u najjačoj engleskoj fudbalskoj ligi. Everton je sa 117 jedini koji je više godina proveo u eliti.