Čudo neviđeno na SP: Norvežani pobedili Honduras 12:0, jedan fudbaler strelac 9 golova!

30.05.2019

21:51

Omladinska fudbalska reprezentacija Norveške (igrači do 20 godina) neverovatnim rezultatom 12:0 pobedila je selekciju Hondurasa u poslednjem kolu grupe C SVetskog šampionata koje se održava Poljskoj.

RepublikaFoto: youtube.com/Parovi TV HAPPY
Mladi Norvežanin strelac 9 golova

Skandinavcima je to prvi trijumf na prvenstvu, ali zbog ubedljivog trijumfa i dalje se nadaju da mogu da prođu među u osminu finala kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

Utakmicu u Lubinu obeležio je 18-godišnji napadač Red Bil Salcburga Erling Braut Haland, koji je postigao devet golova!

Norvežani su na poluvremenu vodili 5:0, uz tri pogotka mladog igrača, da bi u nastavku meča još sedam puta matirali protivničkog golamana.