18:16

Sezona u Superligi Srbije počela je u petak pobedom novajlije iz Bačke Topole protiv Voždovca, a nastavljena je u subotu pobedom Spartaka Ždrepčeva krv protiv Rada u Subotici.

RepublikaFoto: pixabay.com
Ilustracija

Spartak je sezonu 2019/20. otvorio pobedom protiv Rada na Gradskom stadionu u Subotici. Utakmica je završena rezultatom 2:1, a domaći su do tri boda došli nakon preokreta.

Rad je prvo poluvreme rešio u svoju korist. Miloš Trifunović je u trećem minutu nadoknade bio precizan sa bele tačke za 1:0. Na izjednačenje se čekalo do 66. minuta kada je asistenciju Stefana Šormaza u gol pretvorio Nemanja Obradović.

Do potpunog preokreta domaći dolaze u 80. minutu golom Vladana Vidakovića. Ovoga puta asistenciju je upisao Nemanja Tekijaški.

U drugom kolu Rad će biti domaćin Čukaričkom, a Spartak Ždrepčeva krv ide u Surdulicu u goste Radniku.

U prvom meču prvog kola TSC iz Bačke Topole, novajlija u ligi, slavio je na gostovanju Voždovcu 2:1.