"MARAKANA" PROGUTALA HELSINKI: Napadači obavili svoj posao - Zvezda sa dva gola prednosti putuje u Finsku

24.07.2019

18:15 >> 20:46

U drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, fudbaleri Crvene zvezde slavili su protiv Helsinkija na domaćem terenu 2:0.

FK Crvena zvezda

Krenuli su furiozno fudbaleri domaće ekipe od prvog minuta. Vladan Milojević je dobro motivisao svoje pulene koji su želeli gostima da stave do znanja da na "Markani" nemaju čemu da se nadaju. Tome su doprineli  i navijači, koji su vatrenim bodrenjem dodatno zbunili finsku ekipu.

Ipak, gosti su izdržali početnu inicijativu, a potom za trenutak i ućutkali "delije" pošto je Milan Borjan morao da vadi loptu iz mreže…Na sreću zastava pomoćnog sudije se našla u vazduhu pa je gol poništen.

Ubacili su domaći igrači u drugu brzinu i odmah došli do odlične pozicije da povedu. Ivanić je posle pasa Marina pokušao fudbalski da prebaci golmana Rudakova koji je uspeo da ostane nesavladan u tom trenutku.

U 24. minutu, Ivanić uspeo da pronađe Boaćija na drugoj stativi, koji se poklonio pred golom Finaca za - 1:0!

Drugi deo meča je počeo odličnom intervencijom Rodića koji je na vreme uklizao i presekao dodavanje ispred gola Borjana, koji bi bio na mukama da je ta akcija Mehsaha i Riskija uspela do samog kraja.

Tokom nastavka meča, gosti su pokazali otvoreniju igru i želju da se nadigravaju, ali nisu uspeli ozbiljnije da ugroze gol Zvezde.

Delovalo je da će Zvezda u Finsku sa minimalnom prednošću, a onda poklon Toivomakija koji Pavkov koristi za 2:0.

Revanš je na programu 31. jula od 18 časova.

TOK MEČA:

90. minut: GOOOOL: Marin je centrirao,  a poklon fudbalera Helsinkija iskoristio je Milan Pavkov

87. minut: Jevtović je imao sjajnu šansu, morao je bolje. Možda je mogao i da stavi tačku na ovaj dvomeč

85. minut: Sve tri izmene je iskoristio trener Zvezde. Poslednja je - Vukanović umesto Bena

83. minut: Poseta na "Marakani" je - 36.289 ljudi

72. minut: Boaći izlazi, Pavkov u igri. Pre toga Milojević je napravio i prvu promenu,  Ivanića je zamenio Milan Jevtović

66. minut: Mnogo hrabrija igra Helsinkija u nastavku meča, otvorenija. Spremni su gosti da se nadigravaju

57. minut - Odlični Marin pokušao je da uposli Ivanića, ali nije uspeo vezista da zahvati loptu kako je želeo

50. minut: Rodić "vadi kestenje iz vatre". Bukvalno u poslednjem trenutku je uspeo da preseče dodavanje, koje bi dovelo igrače Helsinkija u odličnu poziciju da dođu do izjendačenja

47. minut: Rodić pokušava brani Rudakov

46. minut: Počelo je drugo poluvreme

I poluvreme

45. minut: Igrači Zvezde su kao navijeni odigrali prvi deo susreta

42. minut: Ivanić je napravio "ringišpil" po levoj strani, centrirao u pet metara a lopta je prošla tik pored dalje stative

39. minut: Dvojicu fudbalera Zvezde je faulirao Kairinen za par sekundi, žuti karton

26. minut: GOOOOOL: Ivanić par minuta ranije nije uspeo da pogodi mrežu Helsinkija...ali je zato uspeo "u trepavicu" da pogodi Ričmonda Boaćija koji se poklonio na drugoj stativi za prednost crveno-belih - 1:0

23. minut: Sjajna prilika za Zvezdu, i to iz kontre! Ivanić je posle pasa Marina želeo da prebaci Rudakova koji je maestralno intervenisao
16. minut: Helsinki dolazi do prednosti preko Riskog, ali na sreću dobra kretnja odbrane crveno-belih, ofsajd
14. minut: Boaći je primio nezgodan udarac kolenom u mišić. Delovalo je ozbiljno, ali će nastaviti meč
* Mesto na tribinama našao je i selektor Srbije Ljubiša Tumbaković kome društvo pravi Marko Pantelić, potpredsednik FSS
RepublikaFoto: ST/N. MANDIĆ
Ljubiša Tumbaković i Marko Pantelić

10. minut: Jovančić možda i najopasniji tokom dosadašnjeg toka meča

3. minut: Od prvog minuta domaći su krenuli agresivno. U jednom napadu su pokušali Ben, Jovančić i Jovičić ali nisu uspeli da zatresu mrežu gostima koji izgledaju zbunjeno

1. minut: Utakmica je počela sjajnom atmosferom na tribinama

RepublikaFoto: Republika

20.40 - Pobednik ovog duela igraće u trećem kolu protiv Kopenhagena ili TNS-a iz Velsa, prvi meč Danci su rešili u svoju korist sa 2:0.

20.30 - Zvezda je u prvom kolu eliminisala litvansku Suduvu sa 0:0 i 2:1, dok je Helsinki bio bolji od HB Torshavna sa 3:0 i 2:2.

20.20 - Iz Zvezde su se podsetili 1997. godine kada je Zvezda eliminisala Fince iz Evrope pobedom 3:0 u Beogradu golovima Dejana Stankovića, koji je dva puta matirao protivničkog golmana i Zorana Njegoša. Nakon poraza na gostovanju od 0:1 crveno-beli su prošli dalje

20.15 - Sastavi:

Zvezda (4-2-3-1): Borjan – Stojković, Milunović, Babić, Rodić – Jovičić, Jovančić – Ben, Marin, Ivanić – Boaći

Helsinki (3-5-2): Rudakov – Toivomaki, Rafinja, Obilor – Mensah, Dalstrom, Para Sinistera, Kairinen, Alho – Tarasov, Riski