Zvezda bila bolja, Kopenhagen iz sumnjivog penala izbegao poraz u grotlu Marakane!

06.08.2019

18:15 >> 20:48

Fudbaleri Crvene Zvezde i Kopenhagena odigrali su nerešeno 1:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Milan Pavkov

Zvezda je bila blizu velikog trijumfa golom Pavkova u završnici prvih 45 minuta. Sjajni napadač se lepo snašao u šesnaestercu gostiju, ali pogledala ga je i sreća jer se posled njegovog šuta lopta odbila od nogu defanzivca Kopenhagena i prevarila golmana Gritebursta.

Zvezda je iskoristila jednu od retkih šansi u vrlo čvrstom meču pred više od 40.000 navijača na "Rajku Mitiću".

Crveno-beli su odlično čuvali vođstvo u drugom poluvremenu, potpuno su umrtvili igru i neutralisali napade Danaca, a u međuvremenu na krilima maestralnog Marina opasno pretili iz kontranapada.

Međutim, šest minuta pre kraja Kopenhagen stiže do izjednačenja iz sumnjivog penala. Dancima se donekle već isplatilo 5.000.000 evra uloženih u Pepa Biela.

Najskuplje pojačanje u istoriji danskog kluba je posle dosta sreće prihvatio loptu u kaznenom prostoru Zvezde, a onda teatralno pao posle duela sa Jovančićem

Sudija Tijago Martins iz Portugala je na razočaranje igrača i navijača Zvezde pokazao na belu tačku. Mladi napadač Jonas Vindt povlači hrabar potez i vara Milana Borjana "panenkom" za muk na tribinama.

Revanš meč je za sedam dana u Kopenhegenu.

Pobednik ovog dvomeča će u plej-ofu za LŠ igrati protiv šampiona Švajcarske Jang Bojsa iz Berna. Poraženi ide u plej-of za Ligu Evrope na boljeg iz duela između Helsinkija i Rige.

Tok meča mogli ste da pratiti uživo na našem sajtu.

CRVENA ZVEZDA 1:1 KOPENHAGEN

II POLUVREME

90 + 5. minut - Kraj utakmice. Nije bilo više šansi u nadoknadi vremena, 1:1 je konačan rezultat ovog meča. Odluka o prolazniku u naredno kolo, pada u Danskoj.

90 + 1. minut - Nekontrolisan udarac Kanjasa.

90. minut - Igraće se pet minuta sudijske nadoknade.

88. minut - Crveni karton za jednog od članova stručnog štaba Zvezde zbog prigovora.

86. minut - Opasan napad Zvezde, Ben je pao posle duela sa Zekom, ali nema penala. Fudbaler sa Komorskih ostrva dobio je samo žuti karton zbog prigovora. Na drugoj strani sa pola terena pokušao je Endoje, ali nije uspeo da učini ono što je Hari Kejn uradio protiv Juventusa.

84. minut - GOOOOL Vindt je hladnokvrvno popularnom "Panjenkom" savladao Borjana i izjednačio na 1:1.

83. minut - PENAL ZA KOPENHAGEN. Sumnjiv duel Jovančića i Bijela, ali je sudija iz Portugala odlučio da pokaže na belu tačku.

80. minut - Izborio se lepo za poziciju Endoji nakon dodavanja vide, ali je loše šutirao.

79. minut - Marin zbog prigovora dobija žuti karton. U nastavku akcije sjajan napad Zvezde. Ivanić i Marin su kombinovali, a Boaći je završio akciju šutem preko gola.

76. minut - Poslednja izmena u Zvezdi, Ben menja Aleksu Vukanovića. Što se tiče situacije na terenu, Kopenhagen ima loptu, ali ne i ideju šta će sa njom. Sa druge strane Zvezda strpljivo čeka šanse i preko Marina pokušava da stigne do novog gola.

72. minut - Indisponirani Brajan Ovijedo izlazi iz igre, a menja ga preiskusni Šveđanin Bengston.

68. minut - Drugi žuti karton za srpskog šampiona. Glup faul Boaćija daleko na polovini Kopenhagena.

65. minut - Liukav, ali neprecizan pokušaj Marina.  Druga izmena u Zvezdi, Žander menja Rodića.

64. minut - Prva izmena u Kopenhagenu, Pepe Bijel menja indisponiranog Fišera. Bijel je najskuplji fudbaler danskog šampiona u istoriji.

57. minut - Marin je lepo poslao loptu iz slobodnjaka ka Degeneku, ali je ovaj nekontrolisano šutirao.

56. minut - Probao je Mirko Ivanić iz velike daljine. Ipak, preslabo za golmana Giterbusta.

54. minut - Zvezda opasno preti iz polukontri. Marin je digao loptu, a Boaći je glavom tukao tik pored stative.

52. minut - Čini se da je Zvezda s namerom prepustila loptu gostima na startu drugog poluvremena.

50. minut - Oštar faul Degeneka nad Endoijem, žuti karton za Zvezdinog Australijanca. Inače, prva opomena za Zvezdu večeras.

48. minut - Prva prava šansa za goste. Fišer je poslao loptu pored Borjanovog gola.

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme... Nadamo se da će srpski šampion sačuvati i uvećati prednost u nastavku igre. Vladan Milojević je na poluvremenu zamenio Pavkova, Boaćijem. Strelac jedinog gola je dobio udarac zbog kojeg nije mogao da nastavi meč.

I POLUVREME

45. minut - Kraj prvog poluvremena, Pavkov je u najboljem trenutno zatresao mrežu rivala.

Piramida radosti posle gola Pavkova

44. minut - GOOOOL - ZVEZDA VODI SA 1:0, STRELAC MILAN PAVKOV. Posle karambola u kaznenom prostoru, Pavkov je šutirao, lopta je na putu ka mreži pogodila Nelsona i prevarila nemoćnog golmana.

36. minut - Ponovo mirniji period i uglavnom greške na obe strane.

31. minut - Strahovit udarac Marka Marina. Lopta je nažalost završila tik preko prečke!

30. minut - Loše je Zvezda odigrala posle kornera, lopta pripada Dancima.

29. minut - Gobeljić muči Ovijeda i koristi svaku šansu da zapreti, novi korner za crveno-bele.

Aleksa Vukanović i Brajan Ovijedo

26. minut - Dobar prodor Endoija, Milunović na mestu, korner za Dance. Uspela je Zvezda da se odbrani.

25. minut - Lopta je lepo sela Jovančiću na nogu, ali je on bio neprecizan sa distance.

24. minut - Nesmotren faul Zeke i prvi žuti karton na utakmici. Opravdana odluka glavnog arbitra.

23. minut - Novi korner za Zvezdu, Ovijedo je bez potrebe izbacio loptu van terena. Nije bilo naivno za goste, ali su uspeli Danci da se odbrane. U nastavku akcije kombinuju Rodić i Jovančić, međutim blok Kopenhagena radi dobar posao.

Velika borba vodi se na terenu

20. minut - Mirniji period igre, Zvezda ima inicijativu, ali jalovu

16. minut - Centaršut Gobeljića i pokušaj Pavkova glavom, ali lako hvata loptu Gritebust.

10. minut - Pokušaj Gobeljića, i nova odbrana golmana Kopenhagena.

9. minut - Lepa akcija gostiju, Varela je šutirao, ali ga je Ivanić izblokirao.

4. minut - Prva opasnost pred golom Zvezde. Danci su imali korner, ali su štoperi Zvezde bili na visini zadatka.

3. minut - Nova prilika posle kornera, ali Degenekov udarac glavom nije imao dovoljnu snagu,

2. minut - Prva šansa za Zvezdu, Vukanović je fauliran, a Marin je iz slobodnjaka tukao jako, ali je golman Kopenhagena sjajno intervenisao.

1. minut - Krenula je utakmica na stadionu Rajko Mitić.