PARTIZAN PREŽIVEO MALATIJU: Partija iz Beograda dovoljna crno-belima za plej-of, čeka se epilog meča Molde-Aris!

15.08.2019

16:32 >> 17:52

Fudbaleri Partizana su uspeli da sačuvaju rezultat iz Beograda (3:1) i uprkos porazu u Turskoj od Malatije 1:0 plasiraju u plej-of kvalifikacija Lige Evrope!

RepublikaFoto: FK Partizan
Malatija vs. Partizan

Stavio je Savo Milošević sve snage u pogon od starta meča, ali rani gol mu je poremetio sve planove! Malatija je povela sa 1:0 od 7. minuta zahvaljujući očajnoj reakciji Stojkovića.

Akbaš je poslao dubinski pas pred kazneni prostor Partizana. Loše su bili postavljeni štoperi Ostojić i Pavlović, a na sve to Stojković je bespotrebno istrčao. To je iskoristio Adis Jahović koji je sjajno skočio i glavom šalje loptu sa 16 metara u nebranjenu mrežu.

Bio je Partizan blizu izjednačenja. U finišu prvog poluvremena. Sjajan centaršut Tošića na drugu stativu. Sadik šutira dva puta. Fernole prvo brani udarac glavom, kod sledećeg mu lopta prolazi ispod tela, ali ju je dotakao dovoljno da je spreči da pređe gol liniju.

Crno-beli su u nastavku uglavnom kontrolisali ritam meča, da bi u drugom poluvremenu odoleli žestokom pritisku domaćina u završnici susreta.

Istina je da nije štimalo ni u napadu ni odbrani fudbalera Partizana na ovom meču, ali zaliha iz prvog meča je bila dovoljna. Domaći su dobro presecali potencijalne kontre Partizana faulovima, a u napadu su bolje kombinovali. Čuvar mreže crno-belih, Vladimir Stojković se iskupio za kiks iz 7. minuta kada je odbranio stopostotnu priliku i skinuo loptu Mineu.

Stigli su Turci do još nekoliko izglednijih prilika u finišu meča, a jednu za Partizan nije iskoristio Omar Sadik. Sve u svemu cilj je ispunjen.

Partizan će u plej-ofu kvalifikacija za LE igrati sa boljim iz duela između Moldea i Arisa. Norvežani su u prvom meču slavili 3:0.

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

Malatija-Partizan 1:0

II POLUVREME

96. minut - Sadika menja, Ožegović!

94. minut - Konačno je Partizan imao malo prostora, Asano do Sadika koji je nedovoljno jako šutirao, a onda kontra za druge strane, zamalo da Turci povećaju vođstvo!

90. minut - 7 minuta nadoknade!

86. minut - Dobra šansa za Turke, opasan centaršut u kazneni, Tozlu dobro skače i šutira glavom pored Ostojića, ali pored gola.

82. minut - Trener Partizana izvodi umornog Sumu, ulazi mladi Lazar Pavlović.

77. minut - Stojković spašava stopostotnu priliku! Golman Partizana je odbranio šut Artura Mine!

76. minut - Žuti karton za Ostojića posle duela sa Jahovićem!

70. minut - Izlazi Tošić, ulazi Lutovac!

64. minut - Fudbaleri Malatije seku igru crno-belima faulovima.

59. minut - Šansa za Malatiju! Bifona pravi problem odbrani Partizana, povratna na ivicu kaznenog, ali je Ostojić izblokirao opasan šut Šalalija.

53. minut - Žiti karton za Sadika posle sudara sa fudbalerom Malatije!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Žuti karton za Šćekića!

KRAJ I POLUVREMENA

49. minut - Kakva šansa za Partizan! Umar Sadik zamalo da izjednači! Koliko sreće za Malatiju!

45. minut - Igraće se 3 minuta nadoknade!

44. minut - Ponovo ritiska Malatija! Imaće šta da kaže Savo Milošević svojim izabranicima.

36. minut - Dugo kombinuju igrači Partizana, ne uspevaju da priđu kaznenom prostoru Malatije.

30. minut - Još jedna prilika za Malatiju! Srećom, pored gola!

27. minut - Posle greške Tošića krenuli su fudbaleri Malatije u kontru, ali Zdjelar ponovo doboro postavljen.

21. minut - Turci traže penal, smatraju da je lopta pogodila u ruku Strahinju Pavlovića!

20. minut - Još jedan opasan napad Malatije, imao je Partizan sreće, olako prolaze fudbaleri turskog tima... Bifuma je dobio duel sa Miletićem i stigao do peterca, poslao je loptu u sredinu, ali se Zdjelar vratio i spasao crno-bele.

17. minut - Malatija napada svim snagama, posle sjajnog centaršuta, Ostojić je pravovremeno reagovao!

15. minut - Solidna prilika za Partizan, Asano preko gola! Možda je mogao Japanac da pokuša da asistira!

10. minut - Povredio se desni bek turskog tima Čebake, zamenio ga je Čegiran!

7. minut - GOOOOOOOOOOL! Malatija vodi! Očajna reakcija Stojkovića! Akbaš je poslao dubinski pas pred kazneni prostor Partizana. Loše su bili postavljeni štoperi Ostojić i Pavlović, a na sve to Stojković je bespotrebno istrčao. To koristi Adis Jahović koji sjajno skače i glavom šalje loptu sa 16 metara u nebranjenu mrežu.

5. minut - Partizan ofanzivan od starta! Suma je pokušao da proigra Asana, dobro postavljena odbrana fudbalera Malatije!

1. minut - Utakmica je počela!