Partizan preživeo kaznu UEFA i odradio solidan posao: Pao je Molde u Beogradu!

22.08.2019

18:14 >> 21:01

U prvoj utakmici plej ofa za ulazak u Ligu Evrope, fudbaleri Partizana savladali su sa 2:1 norveški Molde na stadionu u Humskoj pred 5000 dece iz cele Srbije.

Fudbaleri Partizana

Utakmica na stadionu Partizana počela je sa dva dobra napada fudbalera Moldea, ali nije bilo neke velike opasnosti po gol Vladimira Stojkovića. Prvu konkretnu priliku videli smo u petom minutu kada je Filip Stevanović prošao po strani, ali je šut završio u rukama golmana gostiju. Ipak, prilika koja se najviše izdvojila je ona iz 12. minuta. Sa distance je šutirao vezista Ejkrem, ali je Stojković krajnjim naporima uhvatio loptu.

Nakon ove prilike, gledali smo utakmicu sa puno borbe na sredini terena, ali bez mnogo uzbuđenja na obe strane. U 33. minutu i prva izmena na utakmici, Boli menja povređenog Knudsona.

Desetak minuta kasnije, Molde dolazi do prednosti preko Bolija! Špic gostiju je prevario Vujačića i Miletića, stvorio sam sebi prostor za udarac u kaznenom prostoru i nakon udarca lopte u obe stative uspeva da matira Stojkovića .

U nadoknadi prvog poluvremena, Partizan izjednačuje rezultat! Suma je pokazao kakav je majstor, lepo se okrenuo nakon asistencije Tošića i doneo crno-belima 1:1 na poluvremenu.

Na poluvremenu, prva izmena u redovima Partizana – Ožegović je zamenio Sadika. Crno-beli su dobro počeli u prvih pet minuta drugog dela, ali je odbrana Moldea sigurna bila posle svakog napada domaćeg tima. U 49. minutu je Džejms faulirao Vujačića i dobio prvi žuti karton na utakmici.

Posle toga, videli smo malo umirujuću igru sa obe strane, ali umalo da opuštenost košta Partizan u 60. minutu. Gosti su izbegli ofsajd zamku. Lopta je „plesala“ na desetak metara od gola posle centaršuta sa boka, ali je Šćekić spasio stvar kada ju je skinuo Džejmsu sa noge!

Nakon te šanse, Takuma Asano je zamenio mladog Filipa Stevanovića. Opet je usledio manji pad igre na obe strane, a u 70. minutu iskusnog Ejkrema menja Elingsen.

Samo dva minuta kasnije Suma izlazi iz igre, a svoje prvi nastup u dresu Partizana upisuje Bibras Natko. Nakon toga, zbog prigovora je požuteo i trener crno-belih, Savo Milošević.

Ali, kakvu je priliku propustio Takuma Asano u 78. minutu, Japanac je prebacio prazan gol sa pet metara!

Partizan do totalnog preokreta dolazi u 85. minutu, strelac je Zoran Tošić! Sjajnu akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko fudbalera crno-belih krunisao je bivši reprezentativac Srbije koji je sproveo na tacni loptu koju mu je ostavio Urošević.

Revanš se igra za sedam dana u Norveškoj i tada će pasti odluka ko će igrati u grupnoj fazi Lige Evrope u sezoni 2019/2020.

KRAJ UTAKMICE:

PARTIZAN - MOLDE 2:1

* Igraće se još četiri minuta

87.minut - Stojković spašava Partizan posle sjajne akcije Moldea

85.minut - Tošić donosi vođstvo Partizanu od 2:1. Sjajnu akciju u kojoj je učestvovalo nekoliko fudbalera crno-belih krunisao je bivši reprezentativac Srbije koji je sproveo na tacni loptu koju mu je ostavio Urošević -  PARTIZAN - MOLDE 2:1!

84. minut - Molde se povukao, pritisak Partizana

78. minut - Kakva šansa za Partizan! Asano prebacuje prazan gol sa pet metara

75.minut -Žuti karton i za Savu Miloševića zbog prigovora

72.minut - Debitanska utakmica za Bibrasa Natka, zamenio je Sumu

71. minut - Kašai pokazuje žute kartone na obe strane - Boliju iz Moldea i Zdjelaru iz Partizana

70.minut - Izmena u redovima Moldea - Elingsen menja iskusnog Ejkrema

66.minut - Velika gužva posle centaršuta Sume, ali crno-beli ne dolaze do lopte

61.minut - Dobra akcija Moldea, Šćekić je spasio Partizan odličnim skokom u šesnestercu. Takuma Asano menja Stevanovića

60.minut - Norvežani trenutno deluju kao da ih napad previše ne zanima

55.minut - Partizan bolji u drugom poluvremenu, sada se povukao Molde

49.minut - Prvi žuti karton na utakmici - Džejms ga dobija nakon faula nad Vujačićem

46.minut - Počelo je drugo poluvreme, Ognjen Ožegović je zamenio Umara Sadika

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

PARTIZAN 1:1 MOLDE

45+2.minut - Sejduba Suma pokazuje kakav je majstor, odlična realizacija posle asistencije Tošića! Partizan - Molde 1:1!

44.minut -  Molde dolazi do prednosti preko Bolija. Špic gostiju je prevario Vujačića i Miletića, stvorio sam sebi prostor za udarac u kaznenom prostoru i nakon udarca lopte u obe stative uspeva da matira Stojkovića...  Partizan - Molde 0:1!

Molde vodi! Taj opasni Boli! Prevario je Vujačića i Miletića, stvorio sam sebi prostor za šut u kaznenom prostoru Partizana i uz pomoć obe stative uspeo da matira Vladimira Stojkovića.

41. minut - Jak faul veziste Moldea nad Sadikom, ali bez javne opomene

37. minut - Molde i dalje pritiska, par dobrih pokušaja u vidu centaršuteva

Savo Milošević

33.minut - Prva izmena u Moldeu, povređenog Knudsona menja Boli

30.minut - Fauliran je bio Tošić, izveo je prekid, ali bez prilike za promenu rezultata u Humskoj

26.minut - Utakmica ima dobar ritam, ali mnogo pogrešnih pasova u ključnim momentima, dosta izgubljenih lopti...

Umar Sadik

24.minut - Mladi Stevanović trenutno deluje kao najviše raspoložen igrač u redovima Partizana

22.minut - Sadik je uputio centaršut, bez opasnosti za golmana Kraninksa

19.minut - Korner je izveo Stevanović, ali lopta je preletela kazneni prostor

RepublikaFoto: Republika.rs

17. minut - Nastavlja se pritisak Moldea, Partizan trenutno bez ideje

12.minut - Opasan udarac Ejkrema i još bolja odbrana Stojkovića

11.minut - I dalje bez konkretnih prilika, velika borba je na sredini terena

* Prema informacijama iz Partizana, na stadionu se nalazi 5780 dece

5.minut - Prvi pokušaj za Partizan, ali Stevanović šutira pravo u golmana gostiju

3.minut - Dva dobra napada za Molde, ali bez opasnosti po gol Partizana

1.minut - Utakmica je počela!

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO PARTIZANU!

20.51 - Viktor Kašai, sudija večerašnjeg susreta je 2011. godine bio glavni arbitar utakmice finala Lige šampiona

20.40 - Očekuje se da će na tribinama biti negde oko 3000 dece koji su smešteni na zapadnoj strani stadiona Partizana

20.30 - Partizan večeras neće moći da računa na podršku navijača za duel protiv Moldea, ali tribine ipak neće biti prazne. Igrače će pratiti dečaci iz akademija fudbala, uzrasta do 14 godina, koji su tokom dana obilazili stadion u Humskoj

20.15 - Partizan je u kvalifikacijama startovao od drugog kola i odmah su na početku izbacili velški Konahs Ki. U narednoj rundi, rival je bila ekipa Malatije koja je uspešno arhivirana. Sa druge strane, Molde je kvalifikacije počeo od prvog kola, a redom su padali islandski KR, Čukarički i grčki Aris