Srbija sa dva predstavnika u Evropi: Miletić nebeskim skokom lansirao Partizan u elitu!

29.08.2019

16:45 >> 19:00

Fudbaleri Partizana odigrali su nerešeno sa Moldeom 1:1 u Norveškoj i tako se ukupnim rezultatom 3:2 plasirali u grupnu fazu Lige Evrope.

RepublikaFoto: FK Partizan

Molde vs Partizan

Partizan je igrao bolje u prvom poluvremenu, već su pripretili u 5. minutu utakmice kada je Tošić dobio loptu od Asana, šutirao ka golu, ali je golman Kraniks uspeo da odbrani ovaj udarac bez velikih problema jer je šut bio u njega.

Šest minuta kasnije, nova šansa za Partizan, ovoga puta je Zdjelar nakon dodavanja Sadika šutirao, ali je ponovo golman domaćih bio na pravom mestu.

Molde skoro i da nije napadao u prvom poluvremenu, tačnije, nisu imali dobru akciju kojom bi mogli da ugroze Stojkovića, dok je Partizan do kraja poluvremena zapretio još jednom kada je Ostojić tukao glavom, ali pored gola.

Drugačija slika u nastavku.

Molde je krenuo odlučnije ka golu Partizana, a nakon jedne greške Sume Ejkrem je imao šansu da dovede domaće u prednost, ali nije uspeo u toj nameri, njegov šut je završio pored gola.

Igrao se 72. minut kada je Molde stigao do prednosti. Bilo je prilično jeftino, Asano je na samoj ivici kaznenog prostora igrao rukom, a nakon centaršuta nova nesrećna situacija po crno-bele, lopta je zakačila Uroševića, da bi na drugoj strani loptu dočekao Džejms za 1:0.

Partizan je morao ozbiljnije ka golu protivnika i odmah je izjednačio. Samo osam minuta je trajala radost domaćina, korner je izveo Tošić, najviši u skoku je bio Miletić koji je smestio loptu u mrežu za 1:1.

Samo par minuta kasnije je Ožegović mogao da reši sve dileme oko plasmana u Ligu Evrope, ali nije imao snage da šutira bolje, golman Moldea je odbranio njegov udarac bez velikih problema.

Crno-beli su bez velikih problema odradili posao do kraja i moramo napisati, sasvim zasluženo prošli u Ligu Evrope.

KRAJ UTAKMICE:

MOLDE - PARTIZAN 1:1

* Pet minuta nadoknade vremena i žuti karton za Vladimira Stojkovića

89. minut - Napada Molde, Partizan se brani!

85. minut - Najbolji napad Moldea na utakmici, ali brani Stojković

83. minut - Aleksandar Lutovac menja Zorana Tošića

81.minut - Nova prilika za Partizan, ali udarac Ožegovića u golmana Moldea. Žuti karton dobija Miletić

80. minut - Centaršut Zorana Tošića, a Nemanja Miletić sjajno skače i zakucao je loptu u ugao gola Kraniksa. Molde - Partizan 1:1

77.minut - Odličan blok fudbalera Moldea, mogao je Partizan vrlo brzo da dođe do izjednačenja

72.minut -Sve je počelo od greške Asana koji je igrao rukom i omogućio slobodan udarac domaćinu. Centaršut Ejkrema sa desne strane odbio se od živog zida i to na drugu stativu pravo na nogu Lekea Džejmsa koji je nepogrešiv. Molde ima prednost i rezultat koji ga vodi u grupnu fazu Lige Evrope. Molde - Partizan 1:0!

70. minut - Još jednom Belgijanac na golu Moldea brani, udarac je uputio Natko

68. minut - Lep prodor Tošića, usledio je pas za Uroševića i udarac pored gola. Takođe, Ožegović menja Sadika u špicu napada

66. minut - Suma izlazi iz igre, menja ga Natko. Ali, Gvinejac dobija žuti karton zbog "odugovlačenja"

63.minut - Molde daleko bolji nego u prvom poluvremenu, gol "visi u vazduhu"

Grobari u Norveškoj

59. minut - Izmena u Moldeu: Boli izlazi, u igru ulazi Omoijuanfo

58. minut - Udarac Bolija i odbrana Stojkovića

54. minut - Bila je ovo dobra lopta za Asana, ali Japanac nije stigao loptu koja je otišla u aut

51. minut - Greška fudbalera Partizana, Ejkrem je opasno šutirao, ali lopta je protunjala pored stative

50.minut - Slab tempo igre početkom drugog dela igre

47.minut - Plesao je Molde oko gola Partizana, ali srećom niko nije uputio udarac na gol Stojkovića

46.minut - Počelo je drugo poluvreme, presudnih 45 minuta za evropsko takmičenje crno-belih

KRAJ PRVOG POLUVREMENA:

MOLDE - PARTIZAN 0:0

45.minut - Bez nadoknade vremena, kraj prvog poluvremena u Norveškoj bez golova

44.minut - Sada dobra odbrana fudbalera Moldea, sprečena kontra fudbalera Partizana

41.minut - Jak start nad Uroševićem, žuti karton za Orsnesa

38.minut - Odlično je sada reagovao Ščekić u odbrani crno-belih, bio bi to dobar napad za Molde

35.minut - Zanimljivo da je Molde na svom stadionu postigao gol na čak 26 utakmica zaredom

32. minut - Žuti karton za fudbalera Moldea, Forena

29.minut - Norvežani dosta nervozni, bune se posle svake odluke sudije koja im ne ide na ruku...

26.minut - Bojan Ostojić! Iskusni štoper pokazuje zašto je potreban u odbrani Partizana

23.minut - Molde je krenuo ponovo u ofanzivu, ali Partizan siguran u odbrani

20.minut - Velika borba na sredini terena

17.minut - Ozbiljno preti Partizan, Asano-Suma-Sadik , trojka koja deluje da hoće što više golova

14.minut - Napada Molde, ali bez neke velike šanse da ugrozi gol srpskog tima

11.minut - Još jedna dobra prilika za Partizan, udarac Zdjelara i odbrana Kraniksa

8.minut - Ponovo preti Molde, ali Stojković hvata živu loptu

5.minut - Odličan prodor Asana, povratna lopta za Tošića, ali brani golman domaćeg tima

3.minut - Prvi dobar napad za Molde, ali bez opasnosti za gol Stojkovića

1.minut - Počela je utakmica u Norveškoj

UTAKMICA JE POČELA, SREĆNO PARTIZANU!

18.50 - Fudbaleri Partizana večeras igraju za deveti klupski plasman u Ligu Evrope. Poslednji nastup je bio pre dve sezone, kada su crno-beli izborili i plasman u prolećni deo takmičenja.

RepublikaFoto: Republika.rs
Partizan u Norveškoj

18.45 - Uoči ove utakmice Partizan je na 74. mestu UEFA rang liste sa 18.500 bodova, dok je Molde na 87. mestu sa 15.000 bodova

18.32 - Pogledajte OVDE sastav koji je odredio Savo Milošević za večerašnju utakmicu