(VIDEO) Odličan derbi Londona: Totenhem imao dva gola prednosti, Arsenal se probudio i izborio bod!

01.09.2019

17:41

U derbiju Premijer lige u kojem su se sastali londonski velikani Arsenal i Totenhem na "Emirejtsu", desila se prava drama, "pevci" su vodili 2:0, ali domaća ekipa je uspela da ih stigne, tako da je konačan rezultat 2:2

Arsenal vs Totenhem

Gosti su poveli još u 10. minutu meča, golom Eriksena, a zatim je prednost udvostručena preciznim izvođenjem jedanesterca Harija Kejna. Ipak, u samoj završnici prvog dela Aleksandar Lakazet je smanjio prednost Totenhema.

U drugom poluvremenu "tobžije" su bile dosta  ofanzivnije, konstano su vršli pritisak na gol Uga Ljorisa, a upornost se isplatila u 71. minuti meča golom Obamejanga.

Do kraja meča Arsenal je na sve načine pokušao da još jednom zatrese mrežu, ali ipak šanse nisu urodile plodom. Totenhem je ponovo preuzeo incijativu u poslednjiim minutama meča, ali bez uspeha.