15.09.2019

15:24

Sjajno popodne priredili su nam klubovi iz Serije A. Golovi, preokreti i dobar fudbal, sve to smo imali na terenima širom Italije. Trijumfe su upisali Bolonja, Kaljari i Spal.

Siniša Mihajlović

Najuzbudljiviji meč viđen je u Breši, gde je Bolonja Siniše Mihajlovića posle velikog preokreta slavila sa 4:3.

Izgledalo je da će domaćin lako do pobede, pošto je Donaruma golovima u 10. i 19. minutu doneo sigurnu prednost Breši.

Bani je smanjio na 2:1 u 36. minutu, ali je Ćistana pogodio za ponovno uvećanje vođstva breše - 3:1.

Drugo poluvreme bilo je ključno za goste. Palasio bio precizan u 56. minutu, posle asistencije Orsolinija, a samo četiri minuta kasnije Densvil je doneo izjednačenje Bolonji 3:3.

Meč je praktično bio rešen još u 48. minutu, kada je Desena zaradio drugi žuti karton, pa je domaći sastav nastavio sa igračem manje.

Za slavlje gostiju i konačnih 4:3 precizan je bio Orsolini u 80. minutu.

Srpski trener Siniša Mihajlović nije vodio ekipu sa klupe, ali su iz kluba naglasili da je ova pobeda posvećena njemu, kao i da je tim igrao kao da je on na stadionu.

Bolonja je druga sa sedam bodova. Breša je na 13. mestu sa tri boda.

Kaljari je sa 3:1 slavio protiv Parme u gostima.

Luka Ćepiteli je doneo 2:0 Kaljariju golovima u 23. i 39. minutu. Barila je u 58. postigao jedini gol za Parmu, a za 3:1 je Simeone pogodio u 77. minutu.

Parma je na 11. mestu na tabeli i ima tri boda. Kaljari je na 18. poziciji i još ne zna za trijumf.

SPAL je pred svojim navijačima trijumfovao protiv Lacija sa 2:1.

Imobile je sa bele tačke pogodio za vođstvo Lacija. Meč je rešen golovima Petanje i slovenačkog fudbalera Jasmina Kurtića, koji je doneo pobedu SPAL u drugom minutu sudijske nadoknade.