Hakimi rastužio Prag, Napoli razočarao u Belgiji!

02.10.2019

19:00

Fudbaleri Borusije Dortmund upisali su prvu pobedu u grupnoj fazi LŠ, dok je Napoli razočarao remijem na gostovanju Genku.

Važan trijumf Borusije u Pragu

Nemački velikan savladao je u Češkoj neudognu Spartu sa 2:0.

Oba gola postigao je levi bek Dortmunda, Ašraf Hakimi, po jedan u svakom poluvremenu.

Posebno je neverovatan njegov pogodak u 35. minutu kada je prošao nekoliko fudbalera Sparte, a zatim i golmana, da bi na kraju preciznim udarcem doneo svom timu vođstvo.

Na drugi gol se čekalo do same završnice, Sparta je krenula na sve ili ništa. Posle jedne izgubljene lopte, sevnula je kontra Dortmunda koju je rutinski realizovao sjajni Hakimi.

GRUPA F

Sparta Prag - Borusija Dortmund 0:2 (Hakimi 35, 89)

21:00 Barselona - Inter

U drugom meču popodnevnog programa Napoli je odigrao samo 0:0 protiv Genka u gostima. Oba tima propustila su po nekoliko velikih prilika za trijumf, pa je pravo čudo kako nismo videli nijedan gol.

Napolitanci su tako posle tirjumfa nad Liverpulom upisali još jedan bod, dok je Genk stigao do prvog pozitivnog rezultata, nakon poraza od Salzburga od 6:2.