Pareho i Gomez vratili Valensiju u gornji deo tabele

05.10.2019

18:28

Fudbaleri Valensije savladali su Alaves 2:1 na domaće terenu i tako se digli u gornji deo tabele posle nešto lošijih igara na startu nove sezone.

Kapiten doneo trijumf

U nešto grubljem meču sve je krenulo sa nekoliko žutih kartona, a prvi gol smo videli u 27. minutu. Maksi Gomez je dobio loptu na 30-ak metara od gola, uneo je u šesnaesterac i plasirao u desni ugao gola protivnika.

Meč je bio neizvestan sve do 80. minuta kada je kapiten Valensije Pareho pogodio sa bele tačke za konačnih 2:0. Do kraja meča Alaves je uspeo da ublaži svoj poraz golom Pereza u 89. minutzu.

Valensija je ovom pobedom došla do 12 bodova i 8. pozicije na tabeli, dok je Alaves pao na 15, mesto Primere.