Novi trijumf lidera: Zvezda pobedila Borac

20.09.2017

16:54

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Čačku ekipu Borca 2:0 (1:0) u zaostalom meču 6. kola Superlige Srbije.

Radost fudbalera Zvezde u Čačku

Golove za crveno-bele postigli su Milić u 36. i Boaći u 75. minutu.

Crvena zvezda je prva na tabeli Superlige Srbije sa 25 bodova uz meč manje. Borac je pretposlednji sa samo četiri boda.

Crvena zvezda će u narednom, 11. kolu na svom terenu igrati sa Vojvodinom, dok će Čukarički dočekati Borac.

Crvena zvezda je dobro ušla u meč, a prvu šansu je imala u 11. minutu. Golman Borca je zaustavio udarac Milijaša, a posle kornera Babić je bio neprecizan. Samo tri minuta kasnije nova prilika za Zvezdu. Krstičić je dobro uposlio Milića, koji je bio neprecizan.

Crveno-beli su nastavili sa napadima, a najbolju šansu propustio je Pešić u 31. minutu. On je posle dobre akcije Boaćija i Krstičića šutirao pored gola.

Zvezda je povela u 36. minutu pogotkom Milića. Boaći je prosledio loptu do Milića, koji je lako savladao golmana Borca.

Do kraja prvog poluvremena Zvezda je imala još jednu šansu, a Boaći je u 38. minutu sa 7 metara šutirao pored gola.

Zvezda je nastavila sa napadima i u drugom poluvremenu, a prvu veliku šansu propustio je Pešić u 60. minutu.

Crveno-beli su do drugog gola stigli u 75. minutu. Gobeljić je asistirao Boaćiju, koji je bio precizan za 2:0. Crveno-beli su do kraja meča održavali vođstvo i sigurno su stigli do nove pobede.