Marseju derbi, Anžer se vratio na vrh!

02.11.2019

20:57

U derbiju 12. kola Lige 1 Olimpik iz Marseja savladao je Lil sa 2:1 i tako došao do mesta koje vodi u Evropu naredne sezone.

Bitna pobeda za tim iz Marseja

Promenljivo igra Olimpik ove sezone, ali sada su uspeli da savladaju jakog protivnika. Sanson je doneo prednost domaćinu, autogol Gabrijela povisio je rezultat na 2:0, a Lil je samo uspeo da ublaži svoj porazu.

Ekipa Anžera je sjajno počela sezonu, bila je rame uz rame sa PSŽ-om na vrhu tabele, a onda su zaređali nekoliko utakmica bez pobede. Sada su uspeli da savladaju Strazbur sa 1:0 i tako se vrate na drugo mestona tabeli.

Amijen je u drugom minutu meča sa Brestom promašio penal, ali su na kraju pobedili sa 1:0 posle pogotka Oteroa u prvom poluvremenu.

Bodove su podelili Mec i Monpelje, a Lion je golom u 97. minutu pobedio Tuluz.