Noć za zaborav na “Marakani” - Zvezda nije mogla do novog čuda, poker Totenhema!

06.11.2019

19:12 >> 21:55

Fudbaleri Crvene zvezde nisu uspeli da ponove prošlogodišnje čudo u Ligi šampiona pošto su poraženi od Totenhema sa 4:0 u okviru 4. Kola najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Totenhem - Zvezda

Posle nekoliko uvodnih munuta kada je Zvezda krenula svim snagama napred, vicešampion Evrope je brzo uspostavio inicijativu.

Međutim, do prve šanse, i to stopostotne je stigao Milan Pavkov. Iznenada se ukazala šansa Zvezdi posle brze akcije Garsije. Milan Pavkov je posle odbitka imao jedan na jedan sa Gazanigom, šutirao je po zemlji, ali mu je golman Totenhema stopalom odbranio zicer.

Totenhem je poveo u 34. minutu posle neverovatnog gola i karambola pred golom Borjana. Prvo je Hari Kejn pogodio stativu nakon sjajnog proigravanja Lo Selsa, lopta se odbila do Sona koji je izblokiran. Nakon loše intervencije Rodića koji vraća loptu pred gol, ona opet stiže do Kejna koji šutira neprecizno, ali Son uklizava i udara je kolenima, ali on pogađa prečku! Opet se odbija do igrača Totenhema, ovaj put do začetnika cele akcije Đovanija Lo Selsa koji je konačno zakucava u mrežu Zvezdinog gola.

Zvezda je zamalo izjednačila na sličan način kao Spursi, ali nisu imali sreće kao gosti iz Londona.

Van La Para se iznenada našao u gol šansi, probio je s desne strane kaznenog, brzo šutirao, ali je pogodio stativu. Na odbijenu loptu je natrčao Dejvison Sančes koji zamalo postiže autogol, ali na njegovu sreću lopta pogađa prečku.

Totenhem je nastavio sa inicijativom u drugom poluvremenu. Gosti su maksimalno iskoristili prazan prostor i posle kontranapada povisli na 2:0.  Hjeong-min Son je sjajnim udarcem matirao nemoćnog Borjana.

Samo nekoliko minuta kasnije na semaforu je pisalo 3:0. Ndombele je odložio loptu do Kejna u sredini terena, on je poslao fantastičan pas u prazan prostor na levoj strani do Rouza, ovaj iz prve šalje loptu kroz peterac na drugu stativu do usamljenog Sona koji lako postiže drugi gol na meču.

Tačku na meč je stavio Kristija Eriksen posle sjajne asistencije Sesenjona, Totenhem je pokazao klasu na "Marakani", a Zvezda da još nije dorasla Ligi šampiona.

GRUPA B

Crvena zvezda - Totenhem 0:4

Bajern - Olimpijakos 2:0

Meč ste mogli da pratite uživo na našem sajtu.

II POLUVREME Crvena zveda - Totenhem 0:4

90. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade.

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jeftino primljen gol! Sesenjon za Kristijana Eriksena!

83. minut - Borjan brani šut Eriksena!

78. minut - Milan Pavkov je nezgodno doskočio i ostao da leži na travi, moraće da napusti teren.

75. minut - Dvostruku strelac na meču, Son izlazi, menja ga Sesenjon.

Veliku podršku imaju crveno-beli u LŠ - 42.381 gledalac je na stadionu "Rajko Mitić".

68. minut - Izlazi Garsija, ulazi Boaći! Marin je izveo korner, ali nije bilo nikog na lopti!

61. minut - GOOOOOOOOOOOOOL Kakva akcija Totenhema! U tri poteza, ponovo je strelac Son! Kejn je našao Rouza, koji je besprekorno asistirao Sonu!

57. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL! Son povećava vođstvo na 2:0! Posle kontre, prepoznatljiva akcija fudbalera Totenhema.

52. minut - Sjajna reakcija Borjana pošto je Sisoko proigrao Kejna.

49. minut -  Sjajna prilika za Zvezdu na startu drugog poluvremena, Pavkov šalje neprecizan pas ka Marinu, velika šteta!

46. minut - Izlazi Gobeljić, ulazi Žander!

I POLUVREME Crvena zvezda - Totenhem 0:1

45. minut - Kraj prvog poluvremena! Zvezda mora bolje u drugom poluvremenu, ne blista ni Totenhem!

44. minut - Druga stopostotna prilika za Zvezdu! Pokušao je Van La Para, a onda zamalo autogol Sančesa!

33. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL Posle konfuzije u šesnaestercu Totenhem vodi sa 1:0!

Prvo je Hari Kejn pogodio stativu, lopta se odbila do Sona koji je izblokiran. Stiže opet do Kejna koji je ponovo promašio, ali Son uklizava i on pogađa prečku! Opet se lopta odbija do igrača Totenhema, ovaj put do Đovanija Lo Selsa koji je konačno zakucava u mrežu Zvezdinog gola. Šta se desilo sa Zvezdinom odbranom?

29. minut - Fenomenalan pas Ndombelea za Sona, ali sjajna reakcija Gobeljića. Žuti karton za Dajera.

23. minut - Zamalo Pavkov! Najbolja šansa na meču, propušta je Zvezda! Posle odbitka je heroj prošlogodišnje sezone promašio čist zicer.

22. minut - Drugi udarac ka golu Zvezde, neprecizan je bio Son!

21. minut - Totenhem polako gradi igru oko Zvezdinog šesnaesterca, crveno-beli se povukli.

13. minut - Prvi udarac Totenhema ka golu Zvezde, pokušao je Kejn posle pasa Ndombelea, ali je pogodio spoljni deo mreže!

10. minut - Gosti su polako preuzeli terensku inicijativu, ali trenutno bez konkretne akcije na Zvezdinoj polovini terena.

3. minut - Milunović čisti loptu koja je mogla biti opasna, zamalo je stigla do Kejna.

2. minut - Zvezda ofanzivna od samog starta! Odlična akcija Zvezde već na startu meča, pokušao je Garsija.

1. minut - Utakmica je počela!

20.59 Pogledajte koreografiju "Delija".

RepublikaFoto: Emir Selmani
Tekst potpisa

20.47 Bajern je u završnici meča "slomio" Olimpijakos sa 2:0 i verovatno potvrdio prvo mesto u grupi.

20.29 "Pevci" su istrčali da se zagreju i osete teren.

20.09 Fudbaleri Totenhema su stigli na stadion "Rajko Mitić".

20.00 Sastave oba tima možete pogledati OVDE.

Zvezda je pre samo dve nedelje od istog rivala doživela ubedljiv poraz (5:0) u Londonu, ali su obe strane svesne da će sada predstojeći duel biti znatno drugačiji jer su u Beogradu već padali Liverpul, Olimpijakos, Krasnodar i drugi, nije slavio ni Napoli...

Duel ima zanimljivu podudarnost jer je pre tačno godinu dana, baš na današnji dan, tim Vladana Milojevića napravio senzaciju pobedom 2:0 protiv kasnijeg osvajača "ušatog trofeja", u tom trenutku viceprvaka Liverpula, što se podudara sa sadašnjom situacijom.