AZ petardirao Astanu i otežao posao Partizanu!

07.11.2019

17:43

Fudbaleri AZ Alkmara napravili su veliki korak ka plasmanu u 1/16 finala Lige Evrope.

Fudbaleri AZ-a

Holandski klub je u okviru 4. kola deklasirao Astanu u Kazahstanu sa 4:0.

AZ je od samog početka diktirao tempo utakmice i ređao prilike pred golom Erića. Do prvog gola gosti su stigli u 29. minutu preko Boadua.

Ovaj pogodak malo je trgao Astanu, koja je uspela da se konsoliduje, pa se na poluvreme otišlo minimalnim vođstvom Alkmara.

Ipak, u nastavku je kazahstanski šampion doživeo potpuni debakl. AZ je postigao četiri gola, strelci su bili Midšo, Idrisi, Čatzidijakos i još jednom Badu za konačnih 5:0.

Holandski predstavnik sad ima osam bodova i nalazi se na čelu tabele, dok je Astana zakucana za dno i nema nijedan osvojen poen. Ovaj rezultat u Nur-sultanu, znači da Partizan u Alkmaru mora da ide na pobedu, ukoliko želi prolaz u narednu fazu takmičenja.