Rutinska pobeda Barselone protiv Dortmunda, na Enfildu remi Liverpula i Napolija, Inter na mukama do pobede u Pragu!

27.11.2019

19:15 >> 23:30

Završeno je peto kolo UEFA Lige šampiona! U jednom od derbija večeri, Barselona je savladala Borusiju iz Dortmunda na Nou Kampu sa 3:1, dok su Liverpul i Napoli remizirali na Enfildu 1:1. Sa druge strane, Inter je uhvatio "poslednji voz" u Pragu, a pobedu je ostvario i Ajaks našeg Dušana Tadića.

Rutinska pobeda Barselone u derbiju kola!

Napoli je povučen pobedom na svom terenu protiv Liverpula došao da se nadigrava i da pokuša da uzme tri boda, a posle prvog poluvremena imao je rezultat na svojoj strani. Alison je bio savladan u 21. minutu utakmice kada je asistenciju Di Lorenca iskoristio Dris Mertens!

U nastavku susreta, prvak Evrope se mučio, moglo je to dosta da ih košta, ali je stvar spasio hrvatski defanzivac, Dejan Lovren. Stameni štoper se našao na pravom mestu u pravo vreme i uspeo je da savlada veoma dobrog Mereta na golu Napolija u 65. minutu.

Do kraja utakmice, videli smo par čarki na terenu, a žute kartone u nadoknadi vremena dobili su Robertson sa jedne i Kulibali i Alan sa druge strane.

U drugoj utakmici grupe E, Salcburg je ponovo lako savladao Genk, ovoga puta u gostima. Golove za šampiona Austrije postizali su Daka, Minamino, Vang i Haland, dok je počasni pogodak za domaćina i rezultat od 1:3 bio delo Samate.

Naredno kolo donosi nam susret Liverpula i Salcbruga u Austriji i gostovanje Genka u Napulju.

GRUPA E:

LIVERPUL - NAPOLI 1:1 ( LOVREN 65./ MERTENS 21)

GENK - SALCBURG 1:4 ( SAMATA 85./ DAKA 43., MINAMINO 45., VANG 69. I HALAND 87.)

Borusija iz Dortmunda izgubila je na gostovanju od Barselone – 3:1. Fantastičnu utakmicu odigrao je Lionel Mesi, kojem je ovo bila 700. utakmica za katalonski klub.

Argentinac je učestvovao kod sva tri gola – dve asistencije i pogodak. Uz njega golove su još postizali Suarez i Grizman.

Potpuna druga priča viđena je u prestonici Češke, Pragu gde su gosti iz Milana tek u drugom poluvremenu došli do pobede i tri boda kao "zadnji voz" za prolazak dalje!

Inter je poveo u 19. minutu preko Lautara Martineza, ali je u 37. Souček iz penala doneo remi na poluvremenu. U nastavku utakmice, dva gola u mreži domaćina i slavlje ekipe Antonija Kontea. Neroazuri su na kraju trijumf proslavili golovima Lukakua u 81. i Martineza u 88. minutu.

U narednom kolu grupe F, Barselona u derbiju gostuje Interu, dok će Borusija Dortmund dočekati Slaviju iz Praga.

GRUPA F:

BARSELONA - BORUSIJA DORTMUND 3:1 ( SUAREZ 29. , MESI 33. , GRIZMAN 67. / SANČO 77.)

SLAVIJA PRAG - INTER 1:3 ( SOUČEK 37./ MARTINEZ 19. , 88 I LUKAKU 81.)

Posle golova Picija i Vinisijusa za sigurnih 2:0 u korist Benfike posle nepunih sat vremena, u pravoj drami završnice gotovo niotkuda pojavio se Emil Forsberg koji je sa dva pogotka ugasio skoro sve nade Benfike da može da se bori za prolaz u narednu fazu elitnog takmičenja!

Prvo sa bele tačke u 90, onda i strašnim trzajem glavom na asistenciju Tima Vernera u 96. minutu, a Red Bul Arena je eksplodirala!

Naredno kolo grupe G - Olimpik Lion dočekuje Lajpcig, dok Zenit gostuje Benfiki u Lisabonu.

U ranijem terminu ove grupe, Zenit je savladao sa 2:0 ekipu Olimpika iz Liona na domaćem terenu.

GRUPA G:

LAJPCIG - BENFIKA 2:2 (FORSBERG 90+1, 90+3 / PICI 20, KARLOS VINICIUS 59)

ZENIT - OLIMPIK LION 2:0 ( DŽUBA 42. I OZDOEV 84)

Ako je u grupama od A do D manje-više sve jasno, onda je od E do H potpuno rasulo gde pred poslednje kolo praktično niko nije siguran učesnik nokaut faze Lige šampiona!

Ajaks je večeras nadigrao Lil na stadionu Pjer Moroa sa 2:0 (1:0) uz novu asistenciju Dušana Tadića, ali Kopljanici i dalje mogu lako da budu eliminisani iz elitnog takmičenja i presele se u Ligu Evrope! Iako posle pet kola drži prvo mesto na tabeli i ima 10 bodova, po dva više od Čelsija i Valensije.

U ranijem terminu ove grupe, Valensija i Čelsi su na Mestalji remizirali 2:2.

Pazite sada ovo – Čelsi u poslednjem kolu dočekuje Lil na svom terenu i tu su praktično sigurna tri boda, dok Valensija stiže na Johan Krojf Arenu s namerom da šokira Amsterdam i otme najlepšoj prošlosezonskoj priči Lige šampiona mesto u osmini finala. Neće biti lako Slepim miševima, ali nije ni nemoguće!

GRUPA F:

VALENSIJA - ČELSI 2:2 (SOLER 41. , VAS 84/ KOVAČIĆ 42, PULIŠIĆ 50)

LIL - AJAKS 0:2 ( ZIJEH 2. I PROMES 59.)

Mečeve petog kola Lige šampiona mogli ste da pratite uživo na našem sajtu iz minuta u minut!

Kraj na svim utakmicama u večerašnjem programu!

90+3.minut - GOOOOOOOOL! Lajpcig - Benfika 2:2! Emil Forsberg!

90.minut - GOOOOOOL! Lajpcig - Benfika 1:2! Emil Forsberg!

88.minut - GOOOOOOOOOL! Slavija Prag - Inter 1:3! Lautaro Martinez!

Lautaro Martinez

87.minut - GOOOOOL! Genk-Salcburg 1:4! Erling Haland!

Erling Braut Haland

85.minut - GOOOOOOL! Genk - Salcburg 1:3! Mbvana Samata!

81.minut - GOOOOOOOOL! Slavija Prag - Inter 1:2! Romelu Lukaku!

Romelu Lukaku postiže gol za novu prednost Intera

77.minut - GOOOOOOOOL! Barselona - Borusija Dortmund 1:3! Džejdon Sančo!

76.minut - Postigao je Salcburg gol, ali je VAR uradio svoje i ostajemo na 3:0 u korist gostiju iz Austrije

67.minut - GOOOOOOOOL! Barselona-Borusija Dortmund 3:0! Antoan Grizman!

Antoan Grizman i Ansu Fati!

69.minut - GOOOOOOOL! Genk-Salcburg 0:3! Hi Čang Vang!

65.minut - GOOOOOL! Liverpul-Napoli 1:1! Dejan Lovren!

Dejan Lovren i Jirgen Klop

60.minut - GOOOOOL! Lil-Ajaks 0:2! Kvinsi Promes

Kvinsi Promes

59.minut - GOOOOOL! Lajpcig-Benfika 0:2! Karlos Vinicius!

50.minut - Drugi poništeni pogodak za Lajpcig

46.minut - Spremamo se za nove golove, počelo je drugo poluvreme na svim susretima!

Kraj prvog poluvremena na svim utakmicama!

45.minut - GOOOOOOOL! Genk-Salcburg 0:2!  Takumi Minamino!

Trener Salcburga

44.minut - GOOOOOOOOL! Genk-Salcburg 0:1! Patson Daka!

Golova jedino nema u Belgiji: Genk-Salcbrug 0:0

37.minut - GOOOOOOL! Slavija Prag-Inter 1:1! Tomaš Souček!

Detalj sa prve utakmice Intera i Slavije u Milanu

33.minut - GOOOOOOOL! Barselona-Borusija Dortmund 2:0! Lionel Mesi!

Lionel Mesi

30.minut - GOOOOOL! Barselona-Borusija Dortmund 1:0! Luis Suarez!

Luis Suarez

24.minut - GOOOOOOOOL! Liverpul-Napoli 0:1! Dris Mertens!

Dris Mertens

22.minut - Nema gola za Barselonu! Prelepa akcija Barselone, ali ipak Luis Suarez u ofsajdu!

20.minut - GOOOOL! Lajpcig - Benfika 0:1! Pici!

20.minut - GOOOOOOOOL! Slavija Prag - Inter 0:1! Lautaro Martinez!

10.minut - Osim u Francuskoj, na drugim duelima nema pogodaka

2.minut - GOOOOOOOL! Lil-Ajaks 0:1 Hakim Zijeh! - Marokanac je postigao prvi gol u Ligi šampiona ove sezone, a asistent za pogodak bio mu je kapiten amsterdamskog velikana, Dušan Tadić