Romino fantastično prvo poluvreme, prolazak dalje obezbedili Vulvsi, Braga, Gent,Espanjol i Volfzburg!

28.11.2019

20:35

Seltik, Espanjol, Mančester junajted, Sevilja, od popodneva i Bazel, a posle utakmica petog kola Lige Evrope koje su se igrale u terminu od 19 sati i Vulverhempton, Braga, Gent, Volfzburg, nažalost i AZ Alkmar. To su već sada sigurni učesnici šesnaestine finala Lige Evrope, a još nekog ćemo verovatno dobiti u kasnijim mečevima.

Fudbaleri Rome

U grupi G, videli smo jedan remi i pobedu gostiju. Fejnord je na svom De Kajpu remizirao 2:2 sa Rendžersom, dok je Jang Bojs ostao bez obezbeđenog evropskog proleća za samo dva minuta i na kraju je izgubio kao domaćin od Portoa 2:1.

Poslednje kolo nam donosi dramu, jer na prvoj poziciji Rendžers ima osam bodova, na po jedan manje su Jang Bojs i Porto, dok je Fejnord na pet osvojenih bodova.

Šesto kolo donosi nam meč Jang Bojsa i Rendžersa u Škotskoj, dok Fejnord gostuje Portu.

GRUPA G:

FEJNORD - RENDŽERS 2:2 ( TORNSTRA 33., SINISTERA 68./ MORELOS 52. I 65.)

JANG BOJS - PORTO 1:2 (FASNAHT 6./ ABUBAKAR 75. I 79.)

Što se tiče grupe H, jedna stvar je jasna, ekipa Espanjola je obezbedila plasman u narednu fazu Lige Evrope iako je remizirao 2:2 sa Ferencvarošem u gostima. Drugi meč ove grupe i takođe remi, u Moskvi su CSKA i Ludogorec završili 1:1.

U poslednjem kolu, Espanjol dočekuje CSKA, dok će Ferencvaroš na put u Bugarsku, kod Ludogoreca

GRUPA H:

CSKA MOSKVA - LUDOGOREC (ČALOV 75./ KEŠERU 66.)

FERENCVAROŠ - ESPANJOL (SIGER 23., ŠKVARKA 90+1./ MELENDO 31. , DARDER 90+6.)

Nikakvih neizvesnosti nema kad je u pitanju Grupa I, Vout Veghorst je sa penala pogodio za minimalac Volfzburga na gostovanju kod Oleksandrije, Genk je izvukao remi bez golova sa Sent Etjenom i Nemci i Belgijanci su ruku pod ruku otišli u nokaut fazu.

Poslednje kolo donosi nam gostovanje Sent Etjena u Nemačkoj i susret GenKa i Oleksandrije u Belgiji.

GRUPA I:

OLEKSANDRIJA - WOLFSBURG 0:1 (VEGHORST 45+1)

SENT ETJEN - GENK 0:0

Najubedljiviji u terminu od 19 sati bili su fudbaleri Rome, koji su u prvom poluvremenu istanbulskog duela sa Bašakšehirom do vrha napunili mreži rivala i sa komotnih 3:0 sebi obezbedili idealnu šansu da u okršaju sa već prežaljenim Volfzbergerom izbore nastavak evropskog takmičenja i na proleće. Vučici igra i bod, a možda čak i poraz, ako Borusija u Menhengladbahu savlada Bašakšehir.

GRUPA J:

MEDIPOL BAŠAKŠEHIR - ROMA 0:3 (VERTUT 30. , KLAJVERT 40. I DŽEKO 45)

VOLFZBERGER - BORUSIJA MEHENGLADBAH 0:1 (ŠTINDL 60.)

Na kraju i Grupa J, tamo je Vulverhempton imao komfornih 3:1 protiv Brage, Slovan je vodio na gostovanju kod Bešiktaša i činilo se da ćemo imati jednu nepoznatu pred poslednje kolo, međutim... Braga je poravnala na 2:2, a Bešiktaš preokrenuo pogotkom Adema Ljajića sa penala u sudijskoj nadoknadi, pa će i tamo poslednja nedelja biti puka formalnost.

GRUPA K:

BEŠIKTAŠ - SLOVAN BRATISLAVA 2:1 (ROKO 75., LJAJIĆ 90+2./ DANIEL 35.)

BRAGA - VULVERHEMPTON 3:3 (HORTA 6., PAULINJO 64. , FRANSERGIO 79./ HIMENEZ 13. , DOERTI 34. I ADAMA TRAORE 35.)