Goleada i pobeda Liverpula sa drugim timom u derbiju Mersisajda!

04.12.2019

22:10

Fudbaleri Liverpula savladali su Everton 5:2 u lokalnom derbiju i tako nastavili impresivnu seriju pobeda u Premijer ligi.

Kad god igra Origi je učinkovit

Jirgen Klop je zbog paklenog rasporeda u decembru rešio da odmori neke ključne igrače, pa je tako meč počeo bez Mohameda Salaha i Roberta Firmina, umesto kojih su igrali Divok Origi i Đerdan Šaćiri. Njih dvojica su se pokazali kao odlična rešenja jer su doneli pobedu „redsima“.

Za samo 17 minuta Liverpul je poveo 2:0. Divok Origi je postigao gol u šestom minutu, a 11 minuta kasnije strelac je bio Šaćiri.

Moise Ken je u 21. minutu smanjoio rezultat na 2:1, a posle pola sata Divok Origi je postigao gol za 3:1. Na isteku poluvremena smo videli dva gola. Prvo je Mane pogodio za 4:1, a konačnih 4:2 postavio je Ričarlison u trećem minutu nadoknade vremena u prvom delu igre.