Čudesni Dubravka sačuvao pobedu Njukaslu: Svrake sa dva gola slavile u Šefildu!

05.12.2019

22:36

U 15. kolu engleske Premijer lige fudbaleri Njukasla ostvarili su pobedu nad Šefild junajtedom na gostovanju 2:0.

Radost fudbalera Njukasla

Prvi je zapretio domaćin preko Mekburnija, ali je već u sledećem napadu Njukasl poveo golom Alana Sen-Maksimana koji je na odličan način ispratio dodavanje Mankilja u 15. minutu meča.

Imao je Šefild terensku inicijativu tokom najvećeg dela meča, zabeležio i nekoliko veoma opasnih prilika, no nisu uspeli da zatresu mrežu.

U 70. minutu "svrake" su postigle gol kada je Džondžo Šelvi savladao Hendersona, linijski sudija je pokazao ofsajd, ali nakon VAR asistencije pogodak je na kraju priznat.

Njukasl je rutinski sačuvao prednost i odneo sva tri boda sa gostovanja u Šefildu.