10.12.2019

22:17 >> 22:15

Dušan Tadić i fudbaleri Ajaksa neće ponoviti uspeh iz prošle sezone, pošto su eliminisani u grupnoj fazi Lige šampiona.

Valensija do istorijske pobede

Valensija je golom Rodriga uspela da pobedi u Amsterdamu i tako je osvojila prvo mesto u svojoj grupi. Čelsi je pobedio Lil 2:1 i tako odradio svoj deo posla, tako da Valensija i Čelsi idu dalje, a Ajaks u LE.

Ovo je bila prva pobeda Valensije nad Ajaksom u istoriji.

GRUPA H

Ajaks - Valensija 0:1 (Rodrigo)

Čelsi - Lil 2:1 (Abraham, Aspilikueta; Remi)

U grupi F Barselona i Borusija Dortmund idu dalje, pošto su ubeležile pobede od 2:1. Barselona je odigrala meč sa Interom u kombinovanoj postavi, Lautaru Martinezu su poništena dva gola, te je na kraju Inter otišao u Ligu Evrope.

Barsu je u vođstvo doveo mladi Perez, potom je Inter izjednačio preko Lukakua u poslednjim momentima prvog poluvremena, ali je Ansu Fati još jednom zasijao. On je u igru ušao u 84. minutu, a samo tri minuta kasnije savladao je Handanovića za 2:1.

Borusija je pobedila Slaviju teže nego što se očekivalo. Tek u 61. minutu uspeli su Nemci da povedu sa 2:1, a na kraju je poslednjih 15-ak minuta Favreov tim odigrao sa igračem manje zbog isključenja Julijana Vajgla.

GRUPA F

Inter - Barselona 1:2 (Lukaku; Perez, Fati)

Borusija Dortmund - Slavija Prag 2:1 (Sančo, Brant; Suček)

Kao i Dušan Tadić i Bane Ivanović je imao očajno veče. Zenit je otišao u Portugal i Benfika je savladala Ruse 3:0, a poraz je mogao biti i ubedljviji s obzirom na to da je Zenit skoro pola sata igrao sa igračem manje.

Lajpcig je poveo sa 2:0 protiv Liona, ali su se Francuzi vratili i remijem 2:2 došli do prolaska dalje. Tako je Lajpcig otišao dalje kao prvi, Lion je drugi, Benfika treća, a Zenit je na kraju ostao bez Evrope.

GRUPA G

Benfika - Zenit 3:0 (Ćervi, Pici, Azmun ag)

Lion - Lajpcig 2:2 (Ouar, Depaj; Forsberg, Verner)

II POLUVREME:

22:57 - Gotove su sve utakmice!

22:52 - Crveni karton za Valensiju! Gabrijel je prošao Tadiću i nije ga jako udario, ali je taj napad okarakterisan kao crveni karton.

22:48 - Ansu Fati je ušao i izbacio Inter iz LŠ! Samo par minuta posle ulaska savladao je Handanovića i tako postao najmlađi strelac u istoriji LŠ!

22:45 - Lion izjednačuje protiv Lajpciga! Memfis Depaj daje gol koji u ovom momentu vodi Lion dalje!

22:40 - Benfika melje Zenit! Sada vode 3:0, a strelac gola je Serdar Azmun,koji je ovoga puta zatresao pogrešnu mrežu.

22:39 - Crveni karton za Dortmund! Julijan Vajgl dobija dva žuta kartona za 11 minuta i ostavlja svoj tim na cedilu!

22:38 - Loik Remi se sveti bivšem klubu! Dao je gol za Lil i smanjio prednost Čelsija na 2:1!

22:23 - Borusija se vraća! Džejdon Sančo je asistirao Julijanu Brandtu i u ovom trenutku Borusija ima rezultat koji je vodi dalje!

22:22- Pogledajte samo kakav je gol postigao Oar za Lion na startu drugog poluvremena.

22:18 - Santos je napravio penal, a zbog toga je Benfika na korak od pobede. Sa bele tačke je precizan bio Pici!

22:17 - Katastrofa za Zenit! Ostaju sa 10 igrača pošto je zbog igranja rukom Santos dobio drugi žuti!

22;13 - Huseum Uar vraća Lion u život! Postiže gol za smanjenje vođstva Lajpciga! Sada je 2:1!

22:08 - Benfika šokira Zenit golom Ćervija na startu drugog poluvremena i sada domaćini vode 1:0!

22:05 - Počelo je drugo poluvreme.

I POLUVREME:

21:52 - Poluvreme je na svim utakmicama.

21:48 - Romelu Lukaku vraća Inter u život! Posle njegovog gola za 1:1 i izjednačenja u meču Borusije i Slavije sada "nerazuri" zauzimaju drugu poziciju u grupi!

21:47 - Tomas Soucek pravi ogroman problem Borusiji! Pogađa na isteku poluvremena i sada je 1:1!

21:37 - Čelsi je skoro sigurno prošao dalje! Pogodak za 2:0 postigao je Cezar Aspilikueta!

21:35 - Još jedan penal za Lajpcig! Vode Nemci 2:0, a sada je gol postigao Timo Verner. Lion je pred eliminacijom, a Zenit je pred prolaskom dalje, uz naravno prvoplasirani Lajpcig.

21:27 - Perez dovodi Barselonu u vođstvo! Katastrofa za Inter, koji gubi od kombinovanog tima Barse!

21:26 - Sjajan pas za Rodriga i on zakucava loptu u mrežu Onane! Valensija vodi protiv Ajaksa i ovo ih vodi u LŠ!

21;20 - Vilijan asistira Tamiju Abrahamu, koji nastavlja sjajnu golgetersku formu i u LŠ. Vodi Čelsi protiv Lila i ovim rezultatom ide dalje.

21;13 - Džejdon Sančo je doveo Borusiju Dortmund u vođstvo u Pragu protiv Slavije.

21:10 - Lion - RB Lajpcig 0:1 Emil Forsberg je pogodio za vođstvo Lajpciga iz penala! Sa ovim rezultatom Lion ide u LE, a Lajpcig je prvi u grupi.

20:50 - Utakmice uskoro počinju.