Sve se raspalo na kraju: Nemilosrdni Žesus i sjajna Atalanta eliminisali Dinamo iz Evrope!

11.12.2019

19:53

Fudbaleri Dinama iz Zagreba poraženi su u poslednjem kolu grupne faze Lige šampiona od Mančester Sitija sa 4:1.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba

Dinamo je na taj način završio evropsku avanturu ove sezone, pošto je nakon pobede Atalante nad Šahtjorom u gostima (3:0) ostao na poslednjem mestu u grupi.

Sve je počelo sjajno za Zagrepčane na Maksimiru, pošto je talentovani Dani Olmo postigao vodeći gol u desetom minutu.

Ipak, Gabrijel Žezus izjednačio je u 34. minutu, da bi u nastavku sa još dva gola zapečatio sudbinu šampiona Hrvatske.

Brazilac je pogodio mrežu u razmaku od svega četiri minuta (50. i 54.), a konačnih 1:4 postavio je mladi Fil Foden šest minuta pre kraja.

Zajedno sa Građanima, u osminu finala ide Atalanta, koja je u završnoj fazi meča u Ukrajini postigla tri gola i šokirala Šahtjor.

Timoti Kastanj je pogodio u 68. minutu, Mario Pašalić je u 80. povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Robin Gosens u poslednjem minutu. Šahtjor će tako morati da se zadovolji učešćem u Ligi Evrope.