Sosijedad zamalo ispustio 3:0, Osasuna nije izdržala!

22.12.2019

15:24

Fudbaleri Sosijedada savladali su Osasunu na gostovanju sa 4:3, u 18. kolu španske La lige.

Fudbaleri Sosijedada

Posle prvog poluvremena delovalo je da će trenutno četvrtoplasirana ekipa na tabeli ubedljivo slaviti u Pamploni, ali to se nije dogodilo.

Baskijci su već u 28. minutu preko Ojarzabala, Portua i Odegarda stigli do lakih 30, a nadu domaćima vratio je Aridane u nadoknadi prvog dela meča.

Čimi Avila je na startu drugog poluvremena dao nadu Osasuni, ali je Isak pogotkom u 79. minutu uspeo da spreči neprijatnost za njegovu ekipu.

Čimi Avila je novi gol dao u 84, ali to je bilo sve. Sosijedad nosi sva tri boda iz Pamplone, dok Osasuna ostaje na 11. mestu Primere.

U prvom meču nedeljnog programa Leganes je rutinski savladao Espanjol sa 2:0.

Golovima Brejtvajta u 11. i En Nesirija u 54. bili su dovoljni da se poraze Katalonci.