Neviđena ludnica: Pet golova, crveni karton, ponovljeni penal i VAR - Vulvsi srušili Siti!

27.12.2019

21:47

Vulverhempton je preokrenuo protiv šampiona Mančester sitija i slavio sa 3:2 posle izuzetno uzbudljivog meča.

Vulvsi bolji od Sitija

Prvo poluvreme je najavilo ludnicu.

Ederson u dvanaestom minutu pravi veliku grešku pošto bez lopte ruši Žotu van svog kaznenog prostora, Etkinson nije imao izbora - direktan crveni karton za Brazilca i Siti je u nastavku igrao sa deset fudbalera.

Neverovatne scene su viđene od 24-tog minuta pošto je Sterling u dva minuta izveo čak tri penala!

Marez pada posle kontakta u kaznenom prostoru domaćim, Etkinson uz VAR donosi odluku da je ovo penal.

Sterling je preuzeo odgovornost, ali je Rui Patrisijo bio odličan i brani (prvi) pokušaj ofanzivca. Ubrzo iz VAR sobe stiže informacija da je došlo do preranog ulaženja u šesnaesterac od strane "vukova" prilikom izvođenja penala te se promašaj ponovio.

Sterling ponovo promašuje, ali uz sreću i odbitak upisuje gol i vođstvo za Siti koliko je ostalo na poluvremenu 0:1.

"Vukovi" su odmah po povratku sa pauze krenuli u ofanzivu, Žota je okušao sreću, ali u 50. minutu je pisalo 2:0 za goste. Sterling stiže do drugog gola posle sjajne realizacije i asistencije De Brujnea.

Domaći su potom u par navrata tražili penal, ali su VAR i Etkinson videli drugačije. "Vukovi" ipak stižu do gola zahvaljujući Traoreu, krilo Vuvlsa voli okršaje sa Sitijem 2:1 u 55. minutu.

Vulverhempton stiže do izjednačenja u 82. minutu. Traore uspeva da nadmudri Mendija i asistira Himenezu, Meksikanac ne promašuje za 2:2!

Neverovatni "vukovi" stižu do pobede u 89. minutu, Doherti koristi petu Himeneza za 3:2 i konačan rezultat.