Lacio nastavio fantastični niz: Imobile rastužio "Super Marija" u 91. minutu!

05.01.2020

13:49

Fudbaleri Lacija pobedili su Brešu na gostovanju u 18. kolu Serije A, golom Ćira Imobilea u 91. minutu 2:1!

Ćiro Imobile

U jednom od poslednjih napada gostiju, poslata je duga lopta u šesnaesterac Breše, tamo je Felipe Kaisedo proigrao Imobilea, a ovaj u padu pogodio desni ugao za preokret i 10. uzastopni trijumf Nebeskoplavih u prvenstvu.

Sjajni napadač je bio strelac i izjednačujućeg pogotka za Lacio na Mario Rigamonti stadionu, pošto je u 42. minutu iskoristio jedanaesterac.

Italijan je na taj način došao do ukupno 19 golova i ubedljivo je prvi strelac lige.

Breša je prethodno povela u 18. minutu preko Marija Balotelija, ali je već u 40. ostala sa igračem manje zbog isključenja Kistana, čiji je prekršaj prethodio penalu Lacijala.

U nastavku je brojčano nadmoćni tim iz Rima napadao svim silama, domaći su se branili na sve načine, međutim, na kraju su ipak popustili i bodovi odlaze u glavni grad.

Ekipa Simonea Inzagija, za koju je Sergej Milinković-Savić odigrao svih 90 minuta, treća je na tabeli sa 39 bodova.