Moćni Imobile nastavio teror, Lacio torpedovao Sampdoriju!

18.01.2020

16:09

Fudbaleri Lacija slavili su na svom stadionu protiv Sampdorije rezultatom 5:1 (3:0).

Fudbaleri Lacija

Lacio je tako stigao do 11. pobede u nizu i ostao u trci za titulom u Seriji A.

Rimljani su već 20. minutu su imali tri gola prednosti, Kaisedo je u sedmom minutu iskoristio grešku odbrane za 1:0, potom je Imobile bio precizan sa kreča u 17. minutu, da bi tri minuta kasnije najbolji strelac Lacija prihvatio strašan pas Aćerbija preko celog terena, potom obišao golmana i povisio prednost Lacija na 3:0.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Bastos povisio na 4:0.

Sve je bilo jasno na "Olimpiku", osim toga kojom će razlikom Rimljani slaviti, na 5:0 je u 65. minutu povisio Imobile, ponovo je bio precizan sa kreča, pa je tako kompletirao i het-trik i došao do svog 23. gola u Seriji A ove sezone!

Utešni gol za ekipu Klaudija Ranijerija je u 70. minutu postigao Lineti, da bi samo tri minuta kasnije Dorija doživela još jedan peh, Čabo je zaradio direktan crveni karton. Promene rezultata ipak nije bilo, pa je Lacio stigao do ubedljivog trijumfa.