Ronaldo sa bele tačke pomera granice - Juve ubedljiv protiv oslabljene Fiorentine!

02.02.2020

13:41

Juventus je u 22. kolu Serije A dočekao Fiorentinu i posle poraza u Napoliju bio pod imperativom pobede, što su uspeli rezultatom 3:0.

Kristijano Ronaldo

Na ruku šampionu išla je činjenica da su gosti došli oslabljeni, bez Blekija Milenkovića, Kaseresa, Kastrovilija...

Fiorentina se branila odlično, iako je Juventus imao loptu u posedu.

Kako je prvo poluvreme odmicalo, sve veći pritisak Juventusa, imao je Pjanić priliku kada je loše zahvatio loptu, a onda nakon udarca Bosanca, Pecelju je lopta pogodila u ruku.  Sudija Paksva je konsultovao VAR, pokazao na belu tačku. Ronaldo ne greši, njegov 18. gol u šampionatu, na devet mečeva uzastopno je bio strelac, izjednačio lični rekord, ali i rekord Davida Trezegea.

U nastavku bolja igra Fiorentina koja se ohrabrila, vršila pritisak, par puta pripretila, međutim, nakon solo prodora Bentankura, dolazi su sudara sa Ćekarinijem. Ponovo je Paksa konsultovao VAR i opet pokazao na belu tačku.

Ronaldo ponovo siguran, stavio je tačku, 2:0. Do kraja je bilo vremena za još jedan gol, De Lihtov za 3:0.

Kristijano Ronaldu je u neverovatnoj je formi, ovo je bio 50. pogodak za Juve u svim takmičenjima, za sezonu i po koliko je u klubu...