Arsenal ne može nikoga da pobedi: Barnli uzeo bod, a mogao je i sva tri!

02.02.2020

16:11

Fudbaleri Barnlija i Arsenala odigrali su nerešeno 0:0 u okviru 25. kola Premijer lige.

Velika borba vodila se na "Turf Muru"

Ekipa Mikela Artete upisala je četvrti uzastopni remi, prvi bez pogodaka, a u prethodnih devet mečeva u ligi ima samo jedan trijumf.

Tobdžije sad zauzimaju 10. mesto na tabeli sa 31 bodom i to je njihov najlošiji bilans u istoriji Premijer lige u prvih 25 kola.

Isti broj poena ima i Barnli na 11. poziciji.

Gosti su bili nešto konkretniji od starta utakmice na Turf Muru i u dva navrata ozbiljno zapretili preko Pjer-Emerika Obamejanga.

Bile su to, ujedno, i jedine šansa za Arsenal u prvom poluvremenu, pošto su u nastavku dve prilike viđene pred golom Bernda Lena.

U 30. minutu je pokušao Dvajt Meknil, a u 39. Džef Hendrik.

Najbolju priliku za pogodak propustila je ekipa Šona Dajša, kad je u 79. minutu Džej Rodrigez zatresao prečku, a lopta se odbila tačno na liniju.

U međuvremenu, Obamejang je još jednom bio opasan po gol Nika Poupa, ali je njegov udarac glavom otišao preko prečke.

Arsenal u sledećem kolu dočekuje Njukasl, dok Burnli gostuje Sautemptonu.