Ta, čudesna Bundesliga: Magični preokret Leverkuzena u duelu sa Dortmundom!

08.02.2020

19:34

Spektakularan duel Bajer Leverkuzena i Borusije Dortmund. Na kraju je slavio domaćin, a videli smo čak sedam golova.

Fudbaleri Bajera

Meč je u potpunosti opravdao epitet velikog derbija, i svi koji ga nisu odgledali propustili su dosta toga.

Poveli su "Farmaceuti" u 20. minutu, sjajan pas Amirija ka Folandu, koji beži odbrani Borusije i efektnim udarcem matira Burkija za 1:0.

Samo dva minuta kasnije, gosti stižu do izjednačenja, korner je sa desne strane izveo Sančo, odličan u skoku Mats Humels, koji postiže svoj prvi gol ove sezone.

Tako je nemački reprezentativac postao jedini igrač koji je u prethodnih 12 sezona postizao makar po gol u svakoj.

A onda, 11 minuta kasnije, fantastičan pogodak novajlije Emrea Džana. Vezista koji je stigao iz Juventusa ove zime je sjajno šutirao sa preko 25 metara udaljenosti i matirao Hradeckog za potpuni preokret.

Ipak, nisu se domaći predavali, stižu do izjednačenja u 43. minutu, Tah je nakon jednog centaršuta vratio loptu ka Folandu, ovaj je snažno šutirao i postigao svoj drugi gol na utakmici.

Otišlo se sa 2:2 na odmor, da bi nakon 20 minuta igre u drugom delu Borusija stigla do nove prednosti.

Hakimi je proigrao Gereira na levoj strani, ovaj je iz dobre pozicije odmah šutirao i zatresao mrežu "Farmaceuta".

A onda, u samo 60 sekundi potpuni preokret, Sinkgraven je najpre izbegao ofsajd zamku, potom je prosledio loptu do Bejlija, koji matira Burkija za 3:3.

Igrao se tada 81. minut, a već u 82. je domaćin preokrenuo, nakon centaršuta sa leve strane, Lars Bender trese mrežu gostujućeg sastava za 4:3!