Atalanta izvukla sedmicu u Lećeu, het-trik Zapate!

01.03.2020

16:17

Fudbaleri Atalante deklasirali su u gostima Leće sa čak 7:2 u okviru 26. kola Serije A.

Postigao het-trik... Duvan Zapata

Klub iz Bergama je ovom pobedom ostao na mestu koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone, dok se Leće nalazi na 16. mestu i čeka ga velika borba za opstanak.

Ništa nije naslućivalo na ubedljivu pobedu Atalante pošto je posle prvih 45 minuta rezultat bio 2:2. Donati i Zapata su do 22. minuta doneli prednost gostima od 2:0, ali je žilavi domaćin do kraja poluvremena preko Saponare i Donatija izjednačio na 2:2.

Očekivala se i velika borba u nastavku, ali od toga nije bilo ništa, pošto je Atalanta zagospodarila terenom i postigla pet golova! Iličić je u 47. pogodio za 3:2, a onda je Duvan Zapata sa dva gola stigao do het-trika.

U završnici meča upisali su se Mjuriel i Malinovski, pa je Atalanta proslavila ubedljiv trijumf u Lećeu.