Kraj evropske bajke za crveno-bele bisere: Danci preko Zvezde do četvrtfinala Lige šampiona!

04.03.2020

16:49

Omladinci Crvene zvezde poraženi su u osmini finala Lige šampiona od danskog Mitjilanda u Beogradu rezultatom 3:0.

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Mitjiland

Izabranici Slavoljuba Đorđevića su bolje ušli u meč i prvi pripretili preko Burmaza, ali je sve do kraja prvog dela meč protekao u dosta mirnom periodu.

Sve do 42. minuta kada je Lukić načinio prekršaj u svom kaznenom prostoru, minut kasnije Madsen je doveo Mitjiland u vođstvo sa penala.

Pokušala je Zvezda da nametne svoj ritam igre, međutim sve je palo u vodu u 66. minutu kada je Jensen na dodavanje Hansena matirao Katića i duplirao prednost gostiju.

Konačnih 3:0 postavio je isti igrač osam minuta kasnije, tom prilikom je zaradio i žuti karton jer je provocirao domaće navijače.
Crvena zvezda - Mitjiland

Babić je u finišu meča pogodio stativu, a "crveno-beli" nisu imali sreće da postignu barem utešni pogodak.