(VIDEO) Porođajne muke crno-belih: Ivanović sa bele tačke doneo pobedu bledom Partizanu

07.03.2020

21:00 >> 20:59

Fudbaleri Partizana savladali su na svom terenu Radnički iz Niša sa 1:0 u okviru 25. kola Linglong Superlige Srbije.

Precizni hitac Ivanovića

Utakmica u Humskoj bila je za zaborav. Nismo videli udarac u okvir gola na obe strane sve do 70. minuta, a jedini gol došao je iz prekida, tačnije golom sa bele tačke.

Prvo poluvreme bilo je veoma nezanimljivo.

Radnički je došao sa namerom da se brani, što su disciplinovano radili i crno-beli nisu mogli da stvore nijednu pravu priliku za 45 minuta.

Imao je Sadik polušansu odmah na startu, ali je loše zahvatio loptu, a kasnije je jedino vredno pomena slobodan udarac sa oko dvadesetak metara.

Bila je to dobra šansa u poslednjim trenucima prvog poluvremena iz izgledne pozicije, međutim Urošević je pogodio živi zid.

Radnički nije imao nijednu opasnu akciju. Skoncentrisali su se na kontra napade, kojih nije bilo mnogo.

Povreda Natha svakako je glavni detalj prvog poluvremena i potencijalno veliki problem za Miloševića.

Na startu drugog poluvremena Milošević je promenio napadača. Izašao je Sadik, a u igru je ušao Matić.

Videli smo po jedan udarac u okvir gola do 70. minuta, a zatim je Stojković imao jednu odličnu intervenciju posle šuta Kneževića.

U 73. minutu je Partizan dobio slobodan udarac na oko 22, 23 metra od gola, ali je Marković šutirao preko gola.

Do kraja utakmice Partizan je pritiskao i napadao, a u 84. minutu Urošević ulazi u kazneni prostor, sklanja loptu i Todorovski ga gazi i ruši u kaznenom prostoru.

Sudija Simović opravdano je pokazao na belu tačku.

Penal je realizovao Đorđe Ivanović u 85. minutu i doneo pobedu Partizanu.