(VIDEO) PARTIZAN POBEDIO SA "BELE TAČKE": Suma i Tošić iz penala doneli trijumf crno-belima

15.10.2017

14:56

Fudbaleri Partizana pobedili su u Surdulici ekipu Radnika 2:0 (1:0) u meču 13. kola Superlige Srbije.

Suma je doneo pobedu Partizanu u Surdulici

Golove za Partizan postigli su Sejduba Suma u 18. minutu iz penala i Zoran Tošić u 89, takođe, iz penala.

Partizan je drugi na tabeli sa 27 bodova uz meč manje. Crno-beli imaju četiri boda manje od prvoplasirane Crvene zvezde.

Radnik je deveti sa 15 bodova.

Partizan će u narednom kolu na svom terenu igrati sa Bačkom, dok će Radnik gostovati Javoru.

Crno-beli će 19. oktobra u 3. kolu Lige Evropa gostovati Skenderbegu.

Oba tima oprezno su ušla u meč, a Partizan je na samom startu utakmice imao više od igre. Crno-beli su poveli u 18. minutu. Sudija Lazar Lukić je dosudio penal za Partizan, pošto je Tanasin oborio Tavambu u šesnaestercu domaćeg tima. Tanasin je dobio žuti karton, a Suma je bio precizan sa penala.

Radnik je pokušao iz slobodnog udarca nekoliko minuta kasnije, a Mićić je bio neprecizan sa oko 20 metara. U narednom periodu igralo se na sredini terena, a u 40. minutu Frensis je šutirao preko gola. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata.

Prvo veliko uzbuđenje viđeno je već na startu drugog dela meča. Lukić je poništio gol domaćem timu.

Gojković je izveo korner, Stojković je loše reagovao i ispustio loptu. Ivanović je ubacio loptu u mrežu gostiju, a usput je i faulirao golmana crno-belih. Lukić je poništio gol i pokazao da se radi o prekršaju nad golmanom Partizana. Usledili su žestoki protesti igrača domaćeg tima, a promene odluke nije bilo.

Radnik je nastavio sa dobro igrom i propustio nekoliko polušansi, ali je Partizan u 56. minutu propustio veliku priliku da povede sa 2:0. Suma je pogodio stativu.

U nastavku meča Radnik je pokušao preko Radovića, ali je igrač Radnika bio neprecizan.

Do kraja utakmice Partizan je postigao još jedan gol. Ožegović je oboren u šesnaestercu Radnika, a Zoran Tošić je bio precizan iz penala u 89. minutu.