(FOTO,VIDEO) Haverc i Bajer sa četiri komada u Bremenu približili Verder Cvajti!

18.05.2020

20:45

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima ekipu Verdera u Bremenu rezultatom 4:1 (2:1), u poslednjem meču 26.kola Bundeslige posle dvomesečne pauze.

Savršenih pet minuta za njega... Kai Haverc

Heroj Bajera bio je sjajni Kai Haverc koji je sa dva gola dodatno podigao sebi cenu na tržištu, pa će sada Barselona, Bajern Minhen i Liverpul morati još dublje da zavuku ruku u džep ako ga žele u svom timu.

Zanimljivo, Haverc je igrao na poziciji "lažne devetke", a odigrao je kao prava, pošto je postigao dva gola glavom u stilu vrhunskih golgetera.

Inače, po vokaciji Haverc je ofanzivni vezni ili polušpic, a večeras je stigao do osmog gola, a ima i pet asistencija.

U 28. minutu, Diabi je protutnjao po desnom boku i u trepavicu pogodio Haverca koji pogađa prvi put - 1:0.

Dva minuta kasnije, Gebre-Selasije je uspeo da postigne, ispostaviće se, počasni pogodak na ovom meču, posle asistencije Bitenkurta.

U 33. minutu, posle Demirbajevog prekida, Haverc je ponovo na pravom mestu, ponovo glavom - 2:1.

U drugom delu igre, Leverkuzen je rutinski priveo meč kraju. Na isteku sata igre, Diabi je upisao i drugu asistenciju, a strelac je ovaj put bio Vajser, takođe glavom.

Za kraj, u 78. minutu, Belarabi je maestralno proigrao Demirbaja, koji postavlja konačan rezultat.

Inače, u poraženom timu, ceo meč odigrao je srpski reprezentativac Miloš Veljković, koji nije pomogao svom timu da izbegne debakl.