Zvezda ubedljivija od Partizana: Lagani poker crveno-belih protiv Grafičara!

23.05.2020

10:48

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Grafičara rezultatom 4:0 u generalnoj probi pred start Superlige Srbije.

Crvena zvezda - Grafičar

Timovi su počeli u sledećim sastavima:

Zvezda: Borjan – Rodić, Pankov, Babić, Gobeljić – Petrović, Ivanić, Nikolić, Vukanović, Ben – Pavkov.

Grafičar: Čupić, Dabić, Nikolić, Odada, Eraković, Stojić, Stanojev, Fićović, Krstović, Marong, Cvetković.

Crveno-beli su od starta meča krenuli ofanzivno, ali su se fudbaleri Grafičara dobro držali.

Ben je u 18. minutu promašio stopostotnu priliku, a Mirko Ivanić je imao dobru rolu u prvom delu igre.

Međutim, to nije bilo dovoljno da se savlada Čupić u prvom poluvremenu. Grafičar je igrao dobar defanzivni fudbal i zasluženo sa pozitivnih 0:0  otišao na pauzu.

Zvezda u ranoj fazi drugog dela igre stiže do vođstva. Eraković je katastrofalno reagovao. Hteo je da otkloni opasnost, ali je dodao loptu do Vukanovića koji je lako savladao Čupića.

Ben i Boaći su imali po dve izgledne prilike, ali tek u 79. minutu Zvezda povećava vođstvo, iako je igra izabranika Dejana Stankovića izgledala mnogo bolje u nastavku.

Gavrić je sjajno centrirao iz kornera, Milunović je odlično skočio i Zvezda je povela 2:0.

Samo 3 minuta kasnije, Boaći je uvećao vođstvo na velikih 3:0. Gajić je sjajno centrirao, Ganjanin se našao na pravom mestu i glavom je savladao Čupića.

Tu nije bio kraj, bili smo svedoci sjajne akcije crveno-belih. U 86. minutu fenomenalan prodor Gavrića, potom je rutinski dodao loptu do Gajića koji je pogodio za 4:0.