Šampionsko slavlje na Banjici: Zvezda petardom protiv Rada overila treću uzastopnu titulu prvaka Srbije!

29.05.2020

17:00 >> 19:29

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Rad sa 5:0 na Banjici u okviru 27. kola Linglong Superlige Srbije. Ovom pobedom izabranici Dejana Stankovića su i matematički obezbedili treću uzastopnu titulu prvaka Srbije!

Crvena zvezda je obezbedila 31. titulu šampiona Srbije u istoriji!

Domaći su nekako odolevali sve do 24. minuta, a onda Perendija na ivici kaznenog prostora obara Vukanovića i za sudiju Grujića nije bilo dileme - penal za Zvezdu.

Siguran realizator sa bele tačke bio je Mirko Ivanić - 0:1.

Mirko Ivanić slavi pogodak sa penala

Od tog trenutka, otpor ekipe Rada je postao još slabiji, pa su crveno-beli već u 30. minutu duplirali prednost.

Bila je to uigrana akcija posle slobodnig udarca - Ben, Ivanić i na kraju štoper Srđan Babić, koji se odlično snašao u ovoj situaciji kao klasičan napadač - 0:2.

Radost Srđana Babića

Mogao je nešto kasnije i Njegoš Petrović da se upiše u strelce, a u 36. minutu Aleksa Vukanović na asistenciju Bena šalje loptu u mrežu za 0:3.

Odlična partija Alekse Vukanovića

Na ulasku u finiš poluvremena, još jedna prilika za Vukanovića, bio je jedan na jedan sa golmanom Markovićem, ali je čuvar mreže Rada izašao kao pobednik iz ove situacije.

Slična slika na terenu i u nastavku, Miloš Degenek je posle kornera koji je izveo Ben i loše reakcije golmana Markovića, postigao četvrti gol, a za ''petardu'' se pobrinuo Aleksa Vukanović svojim drugim golom, ovoga puta u 82. minutu, posle asistencije Ivanića sa desne strane - 0:5.

Bez posla večeras... Kapiten Milan Borjan

Nekoliko minuta ranije, Jovančić je posle odličnog udarca pogodio stativu, a tokom meča je i Njegoš Petrović u par navrata opasno pretio, kao i mladi Željko Gavrić sredinom drugog poluvremena.

Crvena zvezda na tabeli sada ima 72 boda, trenutno +14 u odnosu na Partizan koji ima utakmicu manje, dok je Rad na predzadnji sa 15 bodova, samo dva više od poslednje Mačve iz Šapca.

U narednom, 28. kolu Linglong Superlige Srbije, "građevinari" gostuju Radničkom u Nišu, dok crveno-beli dočekuju Radnik iz Surdulice.

RAD - CRVENA ZVEZDA 0:5

II POLUVREME:

85.minut - Udarac Mirka Ivanića sa distance, nije bilo potrebe za Markovića da interveniše u ovoj situaciji

82.minut - GOOOOOOL! Rad - Crvena zvezda 0:5! Aleksa Vukanović! Asistencija Mirka Ivanića i drugi pogodak za Aleksu Vukanovića na ovoj utakmici

80.minut - Udarac Milana Pavkova i još jedna odbrana Dušana Markovića

78.minut - Izvanredan udarac Dušana Jovančića, ali se lopta zaustavila na stativi

76.minut - Neuspešan centaršut Vukanovića, lopta se odbila do Marka Gobeljića koji je šutirao daleko pored gola

75.minut - Poslednja izmena u redovima Crvene zvezde, Njegoša Petrovića zamenio je Branko Jovičić

70.minut - Trostruka izmena sada i kod Rada, izašli su Branislav Milošević, Andrija Kaluđerović i Veljko Trifunović, a na terenu su Ljubomir Kovačević, Marko Nikolić i Saša Jovanović

69.minut - Lepo je gađao Željko Gavrić, ali lopta odlazi pored gola Dušana Markovića

63.minut - Samo dva minuta pošto je ušao na teren, Milan Pavkov je dobio žuti karton

Marko Gobeljić i Miloš Degenek

61.minut - Izmene na obe strane: Kod domaćina je kapitena Perendiju zamenio Petar Stojanović, dok je kod gostiju usledila trostruka zamena

U igru su ušli Radovan Pankov, Dušan Jovančić i Milan Pavkov, a izašli su Tomane, Ben i Srđan Babić

57.minut - GOOOOOOOL! Rad - Crvena zvezda 0:4! Miloš Degenek! Odlično je skočio štoper Zvezde i nakon kornera i centrašuta Bena postigao novi pogodak za goste!

53.minut - Prva izmena u redovima domaćeg tima: Filip Kasalica menja Jovana Zogovića

50.minut - Crvena zvezda je pretila preko Željka Gavrića i Njegoša Petrovića, ali Rad se odbranio

46.minut - Izmena na poluvremenu u redovima Crvene zvezde: Veljko Nikolić je svoje mesto ustupio Željku Gavriću

I POLUVREME:

45.minut - Kraj prvog poluvremena, Danilo Grujić nije odredio nadoknadu vremena i timovi idu na zasluženi odmor, kako koji tabor se uzme

44.minut - Bomba Njegoša Petrovića sa tridestak metara, Marković je jedva uspeo da odbrani i primiri loptu

40.minut - Nova dobra prilika za crveno-bele, udarac Vukanovića, ali ovoga puta lepa odbrana golmana Markovića

36.minut - GOOOOOOL! Rad - Crvena zvezda 0:3! Aleksa Vukanović! Lep pas Bena za Vukanovića i rutinska završnica napadača crveno-belih

34.minut - Fenomenalan prodor Njegoša Petrovića, nanizao je nekoliko igrača Rada, ali na kraju je njegov šut izblokiran

El Fardu Ben u duelu sa golmanom Markovićem

30.minut - GOOOOOOOOL! Rad - Crvena zvezda 0:2! Srđan Babić! Delovalo je kao uigrana akcija, Srđan Babić je ostao sam nakon proigravanja Ivanića i udvostručio vođstvo

28.minut - Za samo tridesetak sekundi dva žuta kartona za domaćina. Prvo kapiten Perendija, a potom i Dobrijević

24.minut - GOOOOOOOL! Rad - Crvena zvezda 0:1! Mirko Ivanić! Vezista crveno-belih je šutirao u jednu stranu, dok se golman Dušan Marković bacio u drugu i tako su gosti poveli na Banjici

22.minut - Penal za Crvenu zvezdu, oboren je Aleksa Vukanović

20.minut - Imali su gosti prvi korner, ali bez velike opasnosti po domaćina

15.minut - Udarac Tomanea pravo u golmana Dušana Markovića

11.minut - Prva dobra prilika za Rad, prošetala se lopta do penala, ali je Milan Rodić sigurno izbacio loptu iz šesnesterca

8.minut - Centaršut Degeneka, ali dobar je bio u skoku Lazarević i nije dozvolio Benu da dođe do lopte

3.minut - Prva šansa na ovom susretu, lep pas Nikolića i udarac Bena, ali siguran je na golu bio Dušan Marković

1.minut - Utakmica je počela!

19.25

Zagrevanje oba tima na stadionu "Kralj Petar Prvi"

19.20 - Poznati su sastavi:

Rad: Marković – Dobrijević, Perendija, Tanasijević, Milošević, Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović, Kaluđerović

Detalj sa utakmice Crvena zvezda - Rad na stadionu "Rajko Mitić"

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Babić, Rodić, Gobeljić – Petrović, Ivanić, Nikolić, Ben – Vukanović, Tomane

19.10 - Glavni sudija ove utakmice je Danilo Grujić iz Niša

Danilo Grujić

19.00 - U prvom delu sezone, crveno-beli su na stadionu "Rajko Mitić" bili bolji od "građevinara" sa 3:1